Foto

Cosplay mladého Rusa rozosmial celý svet

cosplay

videní: 9.6K

Masky celebrít sú síce dychvyrážajúce, no astoji za nimi kopec maskérov a peňazí. Nie všetci na to máme prostriedky. Mladý Rus to však vzal za úplneopačný koniec. Na Cosplay-och ruského kreatívca sa baví celý svet.

cosplay

Cosplay je pojem, ktorý vznikol skrátením výrazu costume play, teda kostýmová hra. Pôvodne sa tento pojem viaže k Japonsku a ide o činnosť alebo zábavu spočívajúcu v obliekaní sa do kostýmu postavy z anime, mangy alebo videohry, a/alebo predstavenie, na ktorom sa zúčastňujú takto oblečení ľudia. Costpaly-om teda označujeme kostým, v ktorom sa človek snaží vyzerať ako nejaká postava.

Človek, ktorý má perfektne prepracovaný kostým a aj povahu či zvyky danej osoby sa nazýva cosplayer. Nejde teda iba o napodobňovanie výzoru, vlasov a make upu. Cosplayer musí mať aj herecký talent a sotožniť sa s osobnosťou, na ktorú sa hrá. Používať slová a gestá, ktoré používa daná postava. Napodobniť jej charakter. Najväčšie cosplay-ové komunity stále nájdeme v ázijských štátoch, aj keď táto “hra” sa v poslednom čase rozšírila naozaj po celom svete.

Tento muž však cosplay preniesol do trochu inej roviny. Vďaka svojej kreativite sa z neho stávajú kultové filmové postavy, známe celebrity či postavy z populárnych hier. Čo j však na tom zaujímavé? Tento muž na všetky svoje premeny využíva výlučne veci a suroviny, ktoré sa nachádzajú v akejkoľvek domácnosti.

Alexander Kravets z Moskvy objavil svoju vášeň pre cosplay v roku 2015.  Svoje cosplay-e vytvára takmer s nulovým rozpočtom, aj keď efekt je nevýdaný. Keď začal s podobnými vtípkami, určite nečakal takýto úspech. Odvtedy už však ubehli nejaké roky a Alexander nazbieral už takmer 57 tisíc sledovateľov na Instagrame. TOP 10 ti prináša výber jeho najlepších kostýmov. Ostatné si môžeš pozrieť na jeho Instagrame. A nie je ich málo.

 

1. Tom z chladničky

https://www.instagram.com/p/Ba3kpinFttx/?taken-by=bammbato

2. Som pirát

https://www.instagram.com/p/BaTiyo_lPft/?taken-by=bammbato

3. Kráska a zviera

https://www.instagram.com/p/BaGnhyOl6dI/?taken-by=bammbato

4. Meme

https://www.instagram.com/p/BZtGOVRl0T4/?taken-by=bammbato

5. Tie krásne fotky pod Eiffelovkou

https://www.instagram.com/p/BZdKhSLFbKS/?taken-by=bammbato

[adrotate group=”11"]

6. Keď chceš byť superhrdinom a nič ťa nezastaví

https://www.instagram.com/p/BYcvw67gi6k/?taken-by=bammbato

7. Od tejto chvíle si už nebudeš pamätať nič, len to, čo drží v ruke…

https://www.instagram.com/p/BYFpK5Ul7Cx/?taken-by=bammbato

8. Pizza face 

https://www.instagram.com/p/BXe9dHPFoyI/?taken-by=bammbato

9. Kto nechcel byť v detstve Ninja korytnačkou?

https://www.instagram.com/p/BXAGQdmF0bb/?taken-by=bammbato

10. Zloba

https://www.instagram.com/p/BUbXMF1F0td/?taken-by=bammbato

Zdroj: Instagram / Boredpanda / Wikipedia / topdesat

b
Komentáre
Hore