Foto

Prvá reštaurácia pod vodou v Európe

reštaurácia pod vodou

videní: 8.5K

V Európe môžeme nájsť obrovské množstvo pamiatok,ako grécky Parthenón, rímske Koloseum, Eiffelovku v Paríži a množstvo ďalších nádherných architektonických diel. Vieš však, čo tu chýba? No predsa reštaurácia pod vodou. Spoločnosť Snøhetta sa to však rozhodla zmeniť a je na dobrej ceste k tomu, aby postavili prvú takúto reštauráciu v Európe. Navrhli konštrukciu s troma podlažiami, ktorá obsahuje aj panoramatické okno so šírkou takmer 11 metrov. Práve vyššie spomínané okno umožní návštevníkom „cestovať“ pod hladinu mora v južnom Nórsku.

Na prvý pohľad, „Under“ vyzerá ako betónový kontajner, ktorý len tak trčí z mora v blízkosti dedinky Baly. Do reštaurácie sa však zmestí naraz až 100 hostí. Budova zároveň bude slúžiť aj ako morské výskumné centrum.

„Viac ako akvárium. Budova sa stane súčasťou morského prostredia, keďže sa bude nachádzať 5 metrov pod hladinou vody,“ Píše Snøhetta. „Podobne ako periskop, aj masívne okná reštaurácie ponúkajú nádherný výhľad, ktorý sa zmení počas rôznych ročných období a rôznorodých poveternostných podmienok.“

Snøhetta verí, že začne výstavbu už začiatkom budúceho roka. Predpokladaný dátum otvorenia je zatiaľ rok 2019.

Prvá reštaurácia pod vodou v Európe:

 

 

Zdroj: boredpanda / topdesat

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen