Video

Nápad na dobrodružnú dovolenku? Severná Kórea vyzerá z lietadla prekvapivo úchvatne

Severná Kórea

videní: 12.1K

Pretože Kórejská ľudovodemokratická republika, alebo teda skrátene Severná Kórea, je uzavretá pred vonkajším svetom, existuje len veľmi málo informácií o krajine, ktorá je v konflikte so svojim južným susedom a Spojenými štátmi.

Existujú správy o koncentračných táboroch, hladomore a obyvateľoch žijúcich v zlých podmienkach. Avšak letecký pohľad ponúka zaujímavý pohľad na hlavné mesto Pchjongjang, plný farebných výškových budov a rozsiahlych zelených parkov.

Singapurský pilot Aram Pan mal ako jeden z mála možnosť nafilmovať mesto. “Je to zriedkavé, že cudzincovi je povolené fotografovanie a natáčanie severnej Kórey a ešte oveľa zriedkavejšie, ak sa natáča z ľahkého lietadla Piper Matrix PA-46.”

Video je súčasťou projektu DPRK360 na Facebooku, ktorého cieľom je prezentovať mnohé doteraz nepoznané aspekty KĽDR. Stránka dodáva: “Tento projekt sa nebude zaoberať žiadnymi politickými problémami, ktoré by mohli byť citlivé.”Cieľom tohto projektu je podporiť pochopenie krajiny a odhaliť tajomstvá, ktoré ležia skryté. Prostredníctvom lepšieho pochopenia môže byť odstránený strach a môže vzniknúť nové priateľstvo.”

By Kok Leng Yeo from Singapore, Singapore - Pyongyang, North Korea, CC BY 2.0, Link

By Kok Leng Yeo from Singapore, Singapore – Pyongyang, North Korea, CC BY 2.0, Link

Video ani zďaleka nie je prvým, ktoré ukazuje Severnú Kóreu v úplne inom svetle. V máji bol cestovateľ a blogger Drew Binksy prekvapený novou stránkou Severnej Kórey, ktorú objavil počas svojho tripu. Drew tvrdil, že hotel, v ktorom bol ubytovaný, bol veľmi moderný a poskytoval pôsobivý výhľad na celé mesto.

Drew navštívil mnohé pamiatky, ako hlavné námestie v Pchjongjangu, cestoval metrom (ktoré patrí medzi najhlbšie podzemné dopravné systémy na svete s hĺbkou 110 metrov pod úrovňou terénu), jedol v kvalitných reštauráciách a dokonca spieval karaoke.

Výlet do Severnej Kórei zhodnotil ako lepší, ako v niektorých iných krajinách. Hoci sa v Pchongjangu všetko zdalo neuveriteľné uniformované a organizované, Drew tvrdí, že rozhovory s miestnymi obyvateľmi mu poskytli najlepší prehľad o situácii v krajine.

Hovorí: “Z toho, čo som videl na vlastné oči, je Pyongyang skutočne pokojné miesto a nie to, čo som očakával. Deti chodia do školy a vtipkujú so svojimi kamarátmi, dospelí jazdia do práce na bicykloch alebo metrom, dokonca majú na uliciach taxíky. Je dôležité uvedomiť si, že každý má nádeje a sny, rovnako ako vy a ja, a rodinný čas je pre nich dôležitý. Ľudia sú tu jednoducho ľuďmi.” Láka aj teba Severná Kórea, alebo by si sa do tohto kúta sveta neodvážil cestovať? Napíš v komentároch. 🙂

Zdroj: LadBible / topdesat
Zdroj titulnej foto: By stngiamWonsan, CC BY-SA 3.0, Link

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov