Video

Hrozivá nehoda lietadla zachytená na bezpečnostnú kameru. 79-ročný pilot narazil do stromu na parkovisku

nehoda lietadla

videní: 5.9K

Hrozivá nehoda lietadla bola zachytená na bezpečnostnú kameru v pondelok 11. septembra 2017 v Plainville v Spojených štátoch. Pri havárii malého lietadla došlo, našťastie, len k ľahkým zraneniam.

Predstavitelia Federálnej leteckej správy uviedli, že jednomotorové lietadlo typu Cessna s pevnými krídlami “vzletelo z dráhy 2 na Robertsonovom letisku” okolo 11:30 dopoludnia. Lietadlo sa však dostalo len na parkovisko Carling Technologies.

“Sedel som na konci parkoviska, keď som sa pozrel hore, pretože som počul lietadlo a uvidel som, že smeruje asi 200 metrov od miesta, kde som sedel. Vedel, že niečo je zrejme zle,” povedal svedok incidentu David Thayer zo Southingtonu. David sledoval leteckú haváriu na vlastné oči.

V pondelok popoludní polícia identifikovala pilota ako 79-ročného Manfreda Frosta, ktorý bol po nehode prevezený do nemocnice s ľahkými zraneniami. Privolané záchranné zložky zaistili malý únik paliva.

Lietadlo Cessna patrilo spoločnosti Interstate Aviation Inc., ktorá sídli na Robertsonovom letisku. Incident je predmetom vyšetrovania Federálnej leteckej správy. Zaujímavé je, že ide už o ôsmu nehodu malého lietadla v tomto roku v danej oblasti. Celkom zahynulo v dôsledku týchto nehôd šesť ľudí. Pilot tohto lietadla sa teda druhýkrát narodil.

Zdroj: YouTube / topdesat

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov