Zaujímavosti

Detailný papierový model Boeingu 777: 9 rokov tvrdej práce


videní: 7.0K

25-ročný Luca je naozajstný blázon do lietadiel. Prekvapivo však nie je pilotom, ale dizajnérom zo San Francisca. V roku 2008 na internete zazrel Boeing 777 spoločnosti Air India, ktorý si ihneď zamiloval. Odvtedy tvrdo pracuje na svojom modeli, ktorý je vyrobený z papiera. Jeho papierové lietadlo je však v skutočnosti oveľa menšie ako skutočné – vyrobené je v mierke 1:60.

Pre GE Reports povedal, že všetky prípravy boli v poriadku, až na technickú dokumentáciu lietadla. Tá sa vraj zháňala veľmi ťažko.

Našťastie Luca dokázala na internete nájsť množstvo schém, ktoré naplno využil. Aj vďaka týmto schémam Luca dokázal na lietadle vyhotoviť aj tie najmenšie detaily – od rôznych spínačov, cez závesy dverí až po detailný podvozok.

Nejedná sa však o žiaden priemerný papierový model lietadla, pretože Luca na tomto modeli pracuje posledných 9 rokov.

Naozaj bláznivý dizajnér zo San Francisca pripustil, že celé leto venoval práci na sedadlách pre cestujúcich. Dokonca odišiel aj z vysokej školy, aby mohol pokračovať v práci na svojich papierových modeloch!

Aj keď jeho zručnosť je nepopierateľná a jeho oddanosť je obdivuhodná, napriek tomu sa treba zamyslieť nad tým, odkadiaľ sa berie jeho úžasný talent pre takéto malé detaily.

Luca prezradil aj to, že pochybuje o tom, aby bolo toto lietadlo posledným takýmto projektom. Zároveň dodáva, že sa do nového projektu nijako netlačí a neponáhľa.

Rád by preskúmal aj iné oblasti dizajnu, nielen tie z modelárskej sféry. Chce si tak rozšíriť svoje obzory. Nakoniec dodáva, že sa ešte uvidí, aká bude jeho budúcnosť.

Ďalšie detaily si môžeš pozrieť v nasledujúcom videu:

Zdroj: ntd / topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen