TOP 10

10 vrcholových športovcov, ktorí tragicky prišli o život v priamom prenose. 18+

10 vrcholových športovcov

videní: 11.4K

Vraví sa, že vrcholovým športom k trvalej invalidite. Bohužiaľ, niekedy sa vrcholový šport končí omnoho tragickejšie ako trvalou invaliditou. V dnešnom článku sa pozrieme na 10 vrcholových športovcov, ktorí kvôli svojej celoživotnej láske k športu prišli o to najcennejšie, čo mali – o život.  

 

10. Ayrton Senna – F1 – 1994

Hovorí sa o ňom ako o jednom z najväčších jazdcov Formuly 1. Brazílčan známy nielen svojim umením za volantom, ale aj obrovským srdcom, bohužiaľ na svoju lásku k motoršportu zaplatil životom. Počas tragického víkendu na Imole v roku 1994 jeho monopost z doposiaľ nezistených príčin narazil do bariéry v obrovskej rýchlosti. Z monopostu sa odtrhlo predné koleso, ktoré sa odrazilo jazdcovi priamo do prilby, ktorú dokonca prerazilo. Následkom boli fatálne poranenia hlavy. Doteraz nie je úplne jasné, čo sa podpísalo za tragickou nehodou. Niektorí obviňujú technický stav monopostu, iní zase tvrdia, že na vine bol jazdec, ktorý v tom období prežíval nie práve najlepšie obdobie. Pravdu sa už pravdepodobne nikdy nedozvieme.

 

9. Kim Duk-Koo – box – 1982

Kórejský boxer, ktorý prišiel o život po zápase svetového šampionátu v kategórii ľahkej váhy. O titul majstra sveta bojoval s Američanom Rayom Mancinim. Jeho tragické úmrtie viedlo k úprave mnohých regulácií v boxe, ako napríklad skrátenie zápasov z 15 na 12 kôl. Samotný Mancini bol po smrti Kima zdrvený a jeho manažér povedal, že „Ray už nikdy nebol ako predtým“. Okrem toho mu takmer celá verejnosť dávala za vinu Kimovu smrť.

 

8. Miklós Féhér – futbal – 2004

Maďarský futbalista odohral svoj posledný zápas 25. januára 2004. V zápase medzi Benfikou Lisabon a Guimarãesom dostal žltú kartu za pokus zmarenia útoku v nadstavenom čase. Miklós sa pousmial na rozhodcu, naklonil sa dopredu a v zničujúcich bolestiach spadol na zem. Jeho srdce bilo ešte 5 minút po tomto incidente. Bol prevezený záchranou službou do nemocnice, ale nepodarilo sa ho doviezť včas. Zomrel desať minút pred polnocou. Príčinou smrti bola hypertrofická kardiomyopatia – jedna z komôr jeho srdca bola jednoducho príliš veľká na to, aby dokázala zvládnuť vrcholový šport.

 

7. Peter Biaksangzuala – futbal – 2014

Pri futbale, bohužiaľ, ostávame aj naďalej. Smrť indického futbalistu Petra Biaksangzualu bola o to tragickejšia, že k nej došlo počas osláv gólu. Peter si fatálne poranil chrbticu pri premetoch na oslavu vstreleného gólu. Nepodarené salto ho stálo život.

 

6. Šója Tomizawa – MotoGP – 2010

Hovorí sa, že motorky patria medzi najnebezpečnejšie dopravné prostriedky. Toto tvrdenie je o to silnejšie, ak ide o preteky MotoGP. Japonský pretekár Shoya Tomizawa prišiel o život pri tragickej nehode v roku 2010 počas Veľkej ceny San Marína. Šója spadol z motorky v 12. kole v rýchlej pravotočivej zákrute. Následne však do jeho tela narazil jazdec Scott Redding a Alex de Angelis, následkom čoho Šója utrpel fatálne poranenia lebky, hrudníka a brušnej dutiny. Najprv bol prevezený do lekárskeho centra na okruhu, potom bol transportovaný do nemocnice v taliansko Riccione. Zomrel o 14:20 miestneho času vo veku len 19 rokov.

5. Dennis Munson Jr. – MMA – 2014

Amatérsky kick-boxer debutoval v ringu v roku 2014. Jeho posledný zápas je však považovaný za sériu fatálnych chýb, ktoré nevyhnutne viedli k tragédii. Už na začiatku druhého kola bolo jasné, že Dennis nie je v poriadku. Jeho chôdza bola ťarbavá a neistá, jeho stav sa zhoršoval každou sekundou. Po 48. minútach druhého kola Dennis stratil koordináciu, no jeho lekár si to vôbec nevšíma a namiesto toho je jeho pozornosť zameraná na telefón. V treťom kole už muselo byť každému jasné, že jeho stav je vážny, no jeho tím ho namiesto toho povzbudzuje, aby v boji zotrval. Po závere tretieho kola Dennis skolaboval, no kvôli nezodpovednosti lekára sa do nemocnice dostal až o niekoľko hodín.

 

4. Marco Simoncelli – MotoGP – 2011

Len 24-ročný úspešný taliansky motocyklový pretekár prišiel o život po fatálnej nehode v októbri 2011 počas Veľkej ceny Malajzie. Marco pri výjazde z pravotočivej zákruty stratil kontrolu nad motocyklom, následkom čoho sa zrazil s Talianom Valentinom Rossim a Američanom Colinom Edwardsom. Náraz bol taký silný, že po kontakte s Rossiho motocyklom sa Marcova prilba rozbila a odletela mu z hlavy. Hodinu po incidente bol Simoncelli vyhlásený za mŕtveho. Najhoršie na tom je, že Rossi ani Edwards nemohli spraviť nič, aby nehode zabránili.

 

3. Piermario Morosini – futbal – 2012

Tretíkrát sme v tomto tragickom rebríčku pri futbale. Taliansky futbalista Piermario Morosini skonal v roku 2012 počas zápasu Livorna s Pescara na zlyhanie srdca. Po tom, čo prvýkrát odpadol, sa Piermario trikrát pokúšal zdvihnúť. Nepodarilo sa mu to. Po tom, čo spadol poslednýkrát, všetci hráči sa obracali na rozhodcu so žiadosťou o zastavenie hry. K tomu došlo však až o niekoľko momentov neskôr. Bohužiaľ, hráči opúšťali ihrisko v slzách…

 

2. Caleb Moore – Extrémne športy (snežný skúter) – 2013

Úspešný americký športovec, ktorý sa pravidelne zúčastňoval Extrémnych športov, prišiel o život v roku 2013 len ako 25-ročný. Calebovi, ktorý mal na konte 4 medaily, sa stal osudným nevydarený backflip na snežnom skútri. Caleb sa nedokázal vo výške dostatočne otočiť, následkom čoho snežný skúter prednými lyžinami narazil do snehového svahu. Caleb preletel cez riadidlá skútra, ktorý naňho o pár stotín sekundy dopadol. Pre podozrenie z otrasu mozgu bol prevezený do nemocnice v štáte Colorado, kde mu však lekári zistili masívne krvácanie v oblasti srdca. Caleb neprežil prevoz do inej nemocnice, kde sa mal podrobiť operácii srdca.

 

1. Gernort Reinstadler – zjazdár – 1991

Toto video jednoznačne patrí medzi najhoršie v tomto rebríčku. Gernort Reinstadler, len 21-ročný rakúsky zjazdár, skonal následkom hororového pádu v priamom prenose. Gernort v istom momente prekročil svoj limit, následkom čoho nezvládol trať. Vyletel do vzduchu a preletel 40 metrov. Jeho lyža sa nešťastne zachytila do oka siete, ktorá ho mala ochrániť. Pri obrovskej rýchlosti si zlomil panvovú kosť a na snehu za ním ostala krvavá stopa. Hoci sa lekári urputne snažili o jeho záchranu a Gernort získal transfúziu celkom 40 litrov krvi, poranenia stehenných tepien boli natoľko veľké, že mladý zjazdár hororovú nehodu neprežil. Video si pozri skutočne len ak máš silnú povahu. Už samotný náhľad hovorí za všetko.

Zdroj: youtube topdesat
Zdroj titulnej fotografie: By Iwao from Tokyo, Japan – AyrtonSenna01Uploaded by Masur, CC BY 2.0, Link

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen