Foto

Slovenskí hasiči odpadli z vyčerpania po namáhavom 28-hodinovom boji s požiarom na Záhorí

slovenskí hasiči

videní: 11.9K

Hasič je povolanie, ktoré láka nejedného malého chlapca. Obrovské stroje, hlasná húkačka a v neposlednom rade status hrdinu, ktorý zachraňuje ľudí, či ich majetok. My bežní ľudia si často ani nedokážeme predstaviť, aká obrovká drina sa ukrýva za týmto vznešeným povolaním. Slovenskí hasiči si na nasledujúcej fotografii získali srdcia tisícov Slovákov.

Fotografia zničených hasičov sa šíri internetom

Aspoň sčasti nám to môže priblížiť fotografia facebookovej stránky Modul pozemného hasenia Slovensko, čo je vlastne facebooková fanpage slovenských hasičov, ktorí sú vycvičení špeciálne na lesné požiare. Pred pár dňami sa im po náročnom 28-hodinovom boji podarilo uhasiť obrovský požiar na Záhorí medzi obcami Láb a Jakubov. Nasadených bolo 150 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Požiar podľa informácií TASR zasiahol približne 30 hektárov pôdy a zasahoval dokonca aj vrtuľník Ministerstva vnútra. Mohutný požiar sa však nakoniec podarilo uhasiť. Vyčerpanie ale bolo obrovské – jednému z hasičov sa podaril úžasný záber, ktorý valcuje slovenský internet. Po namáhavom boji potrebovali hasiči prirodzene načerpať energiu. Únava ale bola taká silná, že zaspali priamo na mieste. Slovenskí hasiči – patrí vám obrovský rešpekt.

„Nájdite rozdiel medzi týmito fotkami… hasiči z Portugalska pri nedávnych lesných požiaroch a hasiči z modulu hasenia po 12 h nočnej službe, kedy sa bez prestávky a oddychu snažili o lokalizáciu požiaru medzi obcami Láb a Jakubov na Záhorí… čas si na chvíľu oddýchnuť prišiel až pri striedaní za čerstvé sily…nájsť miesto, kde zložiť hlavu, nie je vôbec ťažké pri takej únave a vyčerpaní… vďaka chlapi! Ako vždy, kvalitný a profesionálny výkon! 🚒🚁🚨 POŽIAR je v týchto chvíľach po 28 hodinách ZLIKVIDOVANÝ a jednotky sa postupne vracajú na svoje základne…,“ píše sa v popise k fotografii.

 

Zdroj: noizztopdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen