Zaujímavosti

Iba 21-ročná umelkyňa vdychuje nový život starým čiernobielym fotografiám


videní: 7.0K

Brazílska umelkyňa Marina Amaral spája svoju lásku k histórii s kreativitou a vytvára tak farebné verzie historických fotografií. 21-ročná umelkyňa môže stráviť pri jednej fotografii aj niekoľko hodín ba dokonca až mesiacov. Celé retušovanie prebieha pomocou Photoshopu.

Pôvodne sa inšpirovala farebnými fotografiami, ktoré videla na internetovom fóre. Rozhodla sa tak, že si toto remeslo vyskúša. Tak sa jej vlastne podarilo naštartovať svoju kariéru. Sama sa považuje za veľmi zvedavú a kreatívnu osobu. Amaral však ešte pred začatím samotnej práce vykonáva dôkladný výskum. „Výskum je nevyhnutný, nikdy som nezačala pracovať bez toho, aby som získala čo najviac informácií, pretože to je to, čo robí farby na historických fotografiách presnými“.

Marina Amaral: Web/ Facebook / Behance

restored photo marina amaral

Czeslawa Kwoka, 14-ročná poľská dievčina so svojou matkou v koncentračnom tábore Osvienčim v roku 1942. Obe zomreli do 3 mesiacov.

Finálna farebná fotografia je vytvorená zo stoviek vrstiev Photoshopu, ktoré vytvárajú atmosféru a zároveň znázorňujú náladu Amaral. Jej práca sa často zameriava na historické fotografie konfliktov, vojakov z dávnej minulosti, ktoré vďaka jej živým farbám môžeme prežívať odznova. Séria portrétov 14-ročnej Czeslawy, ktorá zomrela v koncentračnom tábore Osvienčim v roku 1942, je jednou z jej najvýznamnejších fotografií. „Každý deň dostávam správy od ľudí, ktorí hovoria, že práve vďaka tejto fotografii dokážu skutočne porozumieť holokaustu. To bolo vždy mojim cieľom, takže som na ňu naozaj hrdá.“

Marina Amaral je známa svojimi neuveriteľnými zručnosťami pri kolorovaní historických fotografií.

restored photo marina amaral

Dwight D. Eisenhower

 Často sa zameriava na zábery z konfliktov. Takúto fotografiu môže kolorovať aj mesiace.

historic picture retouching

photo restoration

Francúzski vojaci počas 1. svetovej vojny

historic picture retouching

image restoration

Chrám Massaponax, Va. „Rada vojny.“ 21. máj 1864

 

 

Historic Pictures Restored in Color

photo restoration

Vylodenie na pláži Omaha

Historic Pictures Restored in Color

photo restoration

Telo vojaka, 1863

21-ročná umelkyňa často retušuje aj portréty veľkých historických osobností. Výsledne fotografie sa skladajú zo stoviek vrstiev.

image restoration

Winston Churchill

colorized black and white photo

Lee Harvey Oswald

Historic Pictures Restored in Color

Lynn D. “Buck” Compton, Band of Brothers

colorized black and white photo

Senator John F. Kennedy a Jacqueline Kennedy, 1953

restored photo marina amaral

Martin Luther King Jr.

colorized black and white photo

Albert Einstein

 

 

Zdroj: mymodernment
Fotografie: Marina Amaral

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen