Zaujímavosti

Zberateľ si kúpil tank cez internet. V nádrži našiel prekvapenie v hodnote 2,5 milióna dolárov


videní: 12.0K

Nick Mead je 55-ročný fanúšik tankov a zároveň má doma zbierku 150-tich vojenských vozidiel. Nedávno našiel zlato v hodnote 2,5 milióna dolárov vo vnútri palivovej nádrže ruského tanku, ktorý kúpil iba za 37.272 dolárov.

Podľa denníka Sun sa Nick spoločne s mechanickom Toddom Chamberlainom pustili do renovácie ruského tanku T54/69. Ten chceli zaradiť do svojej zbierky. V tanku našli okrem zlatého pokladu aj množstvo streliva.

 

[adrotate group=”11"]

 

„Nevedeli sme, čo máme robiť. Veď predsa nemôžeme len tak doniesť do záložne päť zlatých tehličiek. Jednoducho sme zavolali políciu. Policajti to cele spísali, dali nám doklad o náleze a čo bude ďalej, to nevieme. Nemyslíme si, že tehličky sa k nám niekedy vrátia. To však nevadí, aj tak nám obom šlo o tank a ten máme,“ povedal pre Sun Nick.

Nick prevádzkuje akúsi požičovňu tankov, kde sa konajú rôzne exkurzie. Zároveň na svojich funkčných tankoch vozí ľudí po svojej farme v Helmdon, Northants.

Nick spolu s Toddom našli tank na známej stránke e-bay. Rátali s tým, že pri vyprázdňovaní nádrže by mohli naraziť na guľomet a nejaké strelivo. Namiesto toho však vytiahli zlaté tehličky. Každá z nájdených tehličiek vážila viac ako 5 kilogramov.

Ako by si reagoval ty, ak by si našiel takýto poklad?

 

 

Zdroj: ntd
Fotografie: youtube

b
Komentáre
Hore