Video

Hacker, ktorý vyvíja vlastné autonómne riadenie, musel zrušiť objednávku najnovšieho modelu Tesly


videní: 5.1K

Hacker George Hotz sa preslávil pred desiatimi rokmi najmä tým, že sa mu ako prvému podarilo prelomiť zabezpečenie iPhonu (odblokoval iPhone na všetky siete) alebo hernej konzoly PlayStation 3. Tentokrát na seba strhol pozornosť tým, že si objednal elektromobil značky Tesla.

George Hotz si podľa informácií Electreku objednal najnovší automobil značky Tesla, konkrétne Model S, ktorý je vybavený autopilotom druhej generácie. Táto generácia autopilota je vybavená senzormi a systémom pre plne samostatnú jazdu. Háčik je však v tom, že práve táto funkcia je zatiaľ zablokovaná a užívatelia si tak musia počkať na ďalšiu aktualizáciu softwaru.

 

 

Táto objednávka sa nepáčila samotnej spoločnosti, keďže podľa samotného Georga ho priamo osobne kontaktovali právnici Tesly. Tí ho upozornili na to, že ak by sa dopustil krádeže duševného vlastníctva, zároveň by sa tak dopustil aj trestného činu. Tesla sa obáva toho, že Georg Hotz by dokázal vďaka svojím schopnostiam a znalostiam získať rôzne systémové kódy z autopilota.

Hotz v minulosti vyvíjal „Comma.AI“, ktorý mal byť vlastne akousi lacnou a ľahko prístupnou alternatívou autopilota od Tesly. Tie sa mali jednoducho doinštalovať do vybraných druhov automobilov, ktoré od výroby takéto autonómne systémy nemajú. Georga Hotza však legislatívne tlačili mnohé spoločnosti a tak sa rozhodol tento systém vyvíjať pod voľnou licenciou s názvom Open Pilot. Open Pilot má podporu niektorých vozidiel značky Honda a Acura. Je veľmi pravdepodobné, že medzi tieto značky chcel pridať aj Teslu.

Po tomto incidente sa George Hotz rozhodol celú objednávku zrušiť. Ak sa mu však raz podarí dostať k Tesle, kto vie ako to celé dopadne.

 

Zdroj: zive, arstechnica
Foto: pixabay

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov