TOP 10

13 slávnych osobností, ktoré opustili tento svet príliš skoro


videní: 11.6K

Smrť každého človeka je veľkou tragédiou. Rovnako srdcervúca je správa, že mnohými zbožňovaná celebrita navždy opustila tento svet, hoci sme ju osobne nepoznali. O to viac, ak je smrť náhla, tragická a nečakaná. Pri podobnej správe si vždy uvedomíme, ako krátky a nepredvídateľný vie byť život. Preto sme sa rozhodli pozrieť sa na niektoré z najtragickejších úmrtí celebrít.

 

1. Selena Quintanilla-Perez (†23)

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Selena Quintanilla-Perez bola jednou z najpopulárnejších mexicko-amerických speváčok a jednou z najvplyvnejších latinských umelcov všetkých čias. Mala len 23 rokov, keď bola zavraždená. Zastrelil ju prezident jej fanklubu v roku 1995 v moteli Days Inn. Začalo to vášnivou diskusiou o chýbajúcich financiách.

 

2. Paul Walker (†40)

Paul Walker bol známy ako Brian O’Conner v sérii Rýchlo a zbesilo. Jej dcére, Meadow Walkerovej, je krstným otcom Vin Diesel.

Zdroj: Flickr / dfirecop

Zdroj: Flickr / dfirecop

Paul zomrel pri automobilovej nehode  v roku 2013. Správy hovoria, že nehoda bola spôsobená vodičom, ktorý šiel príliš rýchlo a nezvládol inak aj pre skúseného jazdca nebezpečné Porsche Carrera GT. Vin Diesel nedávno na Instagrame zdieľal tento obrázok s Paulovou dcérou:

Zdroj: Instagram @vindiesel

Zdroj: Instagram @vindiesel

 

3. Michael Jackson (†50)

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Je nepochybné, že Michael Jackson bol kráľom popu. Je držiteľom viacerých cien Grammy a 29 jeho hitov sa objavilo na prvých 10-tich miestach rebríčka Billboard Hot 100.

Ako každá celebrita, aj Michael Jackson mal určitú dávku kontroverzie, ale nedá sa mu uprieť, že bol obdivovaný miliónmi fanúšikov.

Dňa 25. júna 2009 bol Michael vyhlásený za mŕtveho. Zanechal po sebe tri deti. Jeho smrť bola považovaná za vraždu a jeho lekár Conrad Murray bol obvinený z neúmyselného zabitia.

 

4. Britanny Murphyová (†32)

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Herečka Brittany Murphyová bola známou z mnohých filmov, vrátane 8. míľa a Uptown Girls. Tento svet navždy opustila vo veku len 32 rokov.

Príčina smrti Brittany zostáva záhadou, pretože existuje mnoho rôznych príčin, vrátane zápalu pľúc, náhodného predávkovania drogami, či dokonca otravy ťažkými kovmi v jej dome. Menej ako rok po jej smrti bol v rovnakom dome nájdený mŕtvy jej vdovec.

 

5. Christina Grimmieová (†22)

Zdroj: Flickr / Disney | ABC Television Group

Zdroj: Flickr / Disney | ABC Television Group

Christina Grimmieová bola finalistkou speváckej súťaže The Voice. Išlo o neskutočne talentovanú a na YouTube populárnu speváčku, ktorá bola známa mnohými naozaj dobrými covermi piesní.

Dňa 10. júna 2016 po koncerte na Floride bola pri rozdávaní autogramov trikrát postrelená útočníkom Kevinom Jamesom Loiblom, ktorý sa potom sám zastrelil. Okamžite bola prevezená do nemocnice, kde 11. júna 2016 zomrela. Útočníkov motív nebol známy.

 

6. Princezná Diana (†36)

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Princezná Diana bola milovaná a obdivovaná po celom svete. Jej smrť vo veku len 36 rokov šokovala každého.

Neskoro v noci 30. augusta 1997 opustila Diana so svojím milencom Dodim Al-Fayedom hotel Ritz v Palace Vendome v Paríži. Snažila sa uniknúť deviatim francúzskym novinárom, ktorí ju prenasledovali. Podľa mnohých ľudí bolo práve to príčinou jej smrti. Krátko po polnoci v nedeľu 31. augusta vošlo auto do tunela. Údajne opitý vodič Henri Paul šiel pri úteku pred bulvárnymi novinármi rýchlosťou 95 až 110 km/h, čím prekročil maximálnu povolenú rýchlosť. Automobil  Mercedes Triedy S, model W140, narazil do múru na pravej strane, odkiaľ sa odrazil do jedného z pilierov tunela.

[adrotate group=”11"]

Milenec Dodi Al-Fayed a vodič Henri Paul boli mŕtvi hneď na mieste nehody. Princezná Diana ležala uväznená pod troskami auta. Po tom, čo ju záchranári stabilizovali a odviezli priamo do nemocnice, zistilo sa, že jej zranenia sú príliš rozsiahle: jej srdce bolo premiestnené z ľavej na pravú stranu hrudníka a navyše mala prerezanú pľúcnu tepnu. Aj napriek operácii museli lekári nakoniec konštatovať Dianinu smrť.

Za stratou princezny Diany trúchlili milióny ľudí po celom svete, pretože jej pohreb bol vysielaný naživo.

 

7. Steve Irwin (†44)

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Steve Irwin bol široko známy ako Lovec krokodílov (The Crocodile Hunter). Svoj život zasvätil voľne žijúcim živočíchom, čo sa mu v konečnom dôsledku v roku 2006 stalo osudným.

Steve plával v približne po hruď hlbokej vode, keď sa k nemu zozadu priblížila nebezpečná raja. Tá Steva zasiahla asi stokrát v priebehu niekoľkých sekúnd priamo do hrude. Steve vykrvácal pred príchodom do nemocnice.

Steve po sebe zanechal dve deti. Jeho najstaršia dcéra Bindi aj naďalej pokračuje v šľapajách svojho otca.

 

8. Anton Yelchin (†27)

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Anton Yelchin bol známy najmä pre jeho úlohu Pavla Čechova v modernom spracovaní kultovéh Star Treku.

Jeho smrť však patrí medzi jednu z najtragickejších v tomto rebríčku. O život prišiel len minulý rok (2016) po tom, čo ho zabilo jeho vlastné auto. Veľké SUV Jeep Grand Cherokee sa totiž na strmom svahu pohlo smerom dole, čím Antona pritlačilo o múr. Rozrdvilo mu tak pľúca a podľa lekárov bol Anton mŕtvy do 60-tich sekúnd od incidentu.

Podľa všetkého bolo na vine auto. Model Grand Cherokee koncernu Jeep/Fiat mal totiž problém s prevodovkou, ktorá mala tak nešťastne umiestnené ovládanie jazdných režimov, že sa vodičom častokrát podarilo namiesto parkovacej polohy zaradiť iný jazdný režim. Koncern však chybu nepripustil a na súde sa ohradil, že Anton si za svoju smrť môže sám, pretože automobil nepoužíval správne.

 

9. Cory Monteith (†31)

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Hviezda seriálu Glee Cory Monteith mal len 31 rokov, keď bolo objavené jeho mŕtve telo v hotelovej izbe vo Vancouveri.

Fanúšikovia a hereckí kolegovia zo seriálu boli šokovaní, keď sa dozvedeli tragickú správu v roku 2013 a do dnešných dní smútia nad jeho stratou.

Neskôr bolo oznámené, že jeho smrť bola náhodná a príčinou bola smrtiaca kombinácia liekov.

 

10. John Lennon (†40)

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Svet sa stále trasie z nanešťastie úspešného atentátu na legendárneho hudobníka Johna Lennona v roku 1980.

John Lennon bol zavraždený fanúšikom Beatles Markom Davidom Chapmanom po tom, čo sa vrátil domov z fotenia a nahrávania relácie.

Toho istého dňa Lennon dal svojmu budúcemu vrahovi autogram. O Chapmanovi bol natočený film s názvom Chapter 27 (v slovenskom preklade Zavraždenie Johna Lennona)  v hlavnej úlohe s Jaredom Letom.

 

11. Jiří Schelinger (†30)

Jiří_Schelinger_(9)

Autor: soukromý archiv Milana Schelingera – Vlastné dielo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8093737

Jiří Schelinger bol známy český spevák s nezameniteľným chrapľavým hlasom. Jeho hity ako Dům holubí, Šípková Růženka (hoci melódia pôvodne od Deep Purple), či René, já a Rudolf sa zachovajú naveky.

13. apríla 1981 za doteraz nevyjasnených okolností Jiří Schelinger skočil do Dunaja z bratislavského Starého mosta. Jeho mŕtve telo bolo vylovené z vody až 7. mája pri osade Bodíky. Keďže nebolo preukázané cudzie zavinenie, jeho smrť bola uzavretá ako nešťastná náhoda. To, že jeho telo nebolo nikdy identifikované nikým z jeho rodinných príslušníkov alebo aspoň známych, vedie niektorých jeho fanúšikov k domnienke, že skok prežil a žije niekde v ústraní.

 

12. Peter Fiala (†26)

Bohužiaľ, v tomto nie príliš šťastnom rebríčku sa nevyhneme ani Slovensku. Mladý a talentovaný spevák Peter Fiala prišiel o život pri doteraz nevyjasnenej autonehode ešte v roku 2004.

Okolo nehody panuje obrovské množstvo nejasností, no oficiálna verzia hovorí, že na vine bol vodič, ktorý pred jazdou pil. Posádka Mazdy sa vracala z diskotéky, no vodiči šiel prirýchlo, čo neuniklo policajnej hliadke, Tá už však už prišla k havarovanému autu. Rodina Petra Fialu si však myslí, že za smrť ich speváka môžu policajti, ktorí mali po aute strieľať.

 

13. Tomáš “dAsK” Bobovčák (†25)

Rebríček uzatvára ďalší talentovaný Slovák, ktorý opustil tento svet príliš skoro. Tomáš Bobovčák s pseudonymom dAsK pochádzal z Bardejova. Osudným sa mu stal pád z okna z piateho poschodia. Po desiatich dňoch v nemocnici svoj boj o život prehral.

Tomáš bol frontmanom mladej a úspešnej skupiny The Bridge, neskôr známej pod názvom The Bridgeheads. Mal pred sebou sľubnú hudobnú kariéru, preto je jeho smrť zbytočná a navyše otázna.

Zdroj: Diply

b
Komentáre
Hore