Zaujímavosti

Aké to je trpieť nespavosťou, či dyslexiou? Ozrejmujú to tieto úžasné ilustrácie založené na architektúre


videní: 7.8K

Psychické poruchy sú niečo, čo fascinuje a zároveň straší ľudí už stáročia. Spočiatku sme si mysleli, že za to môžu zlí démoni a ľudí, ktorí sú nimi posadnutí, treba týchto démonov zbaviť. Ak to nepôjde, tak bohužiaľ ostávala už len jediná možnosť. Našťastie, v roku 2017 liečime duševné ochorenia menej invazívnymi spôsobmi.

Avšak aj napriek pokročilej medicíne je mozog časť tela, o ktorej vieme najmenej. Preto je táto časť medicíny veľmi krehká a taký je aj prístup k pacientom. O niektorých duševných chorobách vieme viac, o iných menej. Preto sa Federico Babina rozhodol rozšíriť povedomie o psychických chorobách u ľudí a zvolil si na to netradičný spôsob – vyobrazil tieto ochorenia pomocou architektúry. Výsledok je skutočne zaujímavý:

poruchy1

poruchy2

Zdroj: Federico Babina

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen