Zaujímavosti

Dcéra zosnulého lídra skupiny Nirvana: „Naša kultúra je posadnutá mŕtvymi hudobníkmi“


videní: 4.8K

Vybudovala si kariéru vďaka slávnym rodičom? Nasleduje ich stopy? Poď sa s nami pozrieť na sympatickú a talentovanú mladú ženu, ktorá dokáže zaujať nielen slávnym priezviskom.

I'm so fucking pale @enfantsrichesdeprimes

A post shared by Frances Bean Cobain (@space_witch666) on

Frances Bean Cobain (18. augusta 1992), dcéra lídra kapely Nirvana a speváčky Courtney Love, sa narodila v Los Angeles, keď jej rodičia prechádzali búrlivým obdobím. Jej matku upodozrievali, že počas tehotenstva užívala heroín. V jednom z rozhovorov to aj sama priznala, no neskôr sa vyjadrila, že jej slová boli vytrhnuté z kontextu.

I was a lil nugget once

A post shared by Frances Bean Cobain (@space_witch666) on

Rodičia Frances boli viackrát preverovaní, či sa zvládnu o svoje dieťa postarať. Právo na starostlivosť im bolo dokonca na krátke obdobie aj odobraté. Frances tak vyrastala v období bláznivého života oboch rodičov. Keď 1. apríla 1994 navštívila svojho otca v rehabilitačnom centre v Los Angeles, bolo to poslednýkrát, čo ho videla. Kurt podľa oficiálneho vyhlásenia spáchal 5. apríla vo svojom dome v Seattli samovraždu.

Courtney sama výchovu nezvládala a keď bola v roku 2003 odsúdená, o Frances sa starali starí rodičia. Matka sa o ňu mohla začať starať v roku 2005. To už Frances bola v puberte a rozruch okolo svojej rodiny si plne uvedomovala. Napriek správaniu jej matky sa jej zastávala. „Keď vidíte o nej to množstvo lží v bulvároch, môže to byť celkom zraňujúce,“ vyjadrila sa v jednom z prvých rozhovorov.

I never asked your name because I didn't really want it

A post shared by Frances Bean Cobain (@space_witch666) on

Hoci si je vedomá slávy svojho zosnulého otca, viackrát priznala, že ju jeho hudba veľmi neoslovuje. „Mala som asi pätnásť, keď som si uvedomila, že sa mu nedá vyhnúť. Aj keď som bola v aute a mala som zapnuté rádio, bol tam môj otec. Siaha ďalej ako život a naša kultúra je posadnutá mŕtvymi hudobníkmi. S obľubou ich staviame na piedestál. Keby bol Kurt iba hociktorý iný chlap, ktorý opustil rodinu tým najhroznejším spôsobom… ale nebol,“ vyjadrila sa Frances k jeho samovražde.

Zdroj: Flickr

Zdroj: Flickr

Na otca jej zostala aj veselá spomienka. Stredné meno „Bean“ má práve vďaka nemu. Na ultrazvuku mu totiž pripomínala fazuľu.

Napodiv Francesin život nesprevádzajú žiadne veľké škandály, žije vo vlastnom svete. Venuje sa najmä modelingu a vizuálnemu umeniu. V minulosti síce spievala, no išlo skôr o hosťovanie. Svoju prvú vlastnú výstavu obrazov mala v roku 2013. Keďže módne značky oslovujú deti známych tvárí a lákajú ich do svojich kampaní, bola oslovená aj Frances. Je to dobrý biznis, ktorý okúsila aj Iris, dcéra Judea Lawa či Lily-Rose, dcéra Johnnyho Deppa. Tie majú za sebou pár dobrých spoluprác. Frances povedala „Áno“ značke Marc Jacobs a stala sa tvárou novej kampane na jar/leto.

Thanks for the support geewizzle Xo FBC @gerardway

A post shared by Frances Bean Cobain (@space_witch666) on

@marcjacobs Spring Campaign 2017 #marcjacobs

A post shared by Frances Bean Cobain (@space_witch666) on

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen