Zaujímavosti

Legenda je späť! Nokia plánuje reinkarnovať 3310


videní: 6.2K

Myslel si si, že časy, keď bol mobilný telefón skôr zbraň, ako módny doplnok, sú už nenávratne späť? A dni, keď si so svojou “tehlou” hral futbal počas veľkej prestávky v škole sú už zašednutou spomienkou? Tak to si sa mýlil. Rok 2017 bude legendárny. Postará sa o to, prekvapivo, značka Nokia. Comeback ohlásil najobľúbenejší model Nokia 3310. Ak ťa pri tomto článku naplní nostalgia, vôbec sa nebudeme čudovať.

facebook

facebook 2

Stratil som svoju Nokiu v roku 2005 s plnou batériou. Našiel som ju minulý týždeň nabitú na 50 %. Zdroj: Facebook

 

Staronový model sa nenechá zatieniť konkurenciou a vo vynovenej podobe sa ho chystá vrátiť na trh fínska firma HMD Global, ktorá vlastní licencie pre výrobu mobilov značky Nokia. Vyhotovenie, z ktorého bude vychádzať sa preslávilo svojou trvácnosťou, odolnosťou a robustnosťou. Často naše staré telefóny fungujú dodnes. Predalo sa až 120 miliónov kusov.

 

 

Cena bude úplne bezkonkurenčná. Predbežné odhady sa zhodujú na 59 eurách, ktoré nás, pri cene dnešných smartfónov, až tak nezabolia. Cieľovým trhom je práve ten Európsky. Kto sa teší, ruky horeeeee.

 

Ak si sa niekedy cítil nepotrebný, spomeň si na obal na Nokiu 3310. Zdroj: Facebook

Ak si sa niekedy cítil nepotrebný, spomeň si na obal na Nokiu 3310.
Zdroj: Facebook

Zatiaľ, žiaľ, nie sú známe bližšie podrobnosti, no pod starou kapotou môžeme očakávať nové čipy, ktoré budú bezproblémovo spolupracovať s dnešnými sieťami. Už teraz je tento nápad predurčený na úspech. Nostalgia jednoducho predáva a fanúšikovia pôvodnej “tritridesiatky” si už teraz odkladajú euro k euru.

 

Niekomu spadla jeho Nokia 3310 Zdroj: Facebook

Niekomu spadla jeho Nokia 3310
Zdroj: Facebook

Od roku 2000 sa toho zmenilo veľa, nielen v technologickom svete. Veríme, že inovátori svojim zákazníkom ponúknu dlhú výdrž batérie a rovnakú robustnosť, akou bol známy pôvodný model. Na veľký comeback sa môžeme tešiť už koncom februára na svetovom kongrese mobilných telefónov. Obľúbenosť modelu potvrdzujú aj vtipné obrázky, ktoré vznikajú dodnes a poukazujú na jej multifunkčnosť a odolnosť.

Mohla by vyzerať takto?

 

 

A na záver si pripomeňme jeden z najlegendárnejších telefónov na svete krátkym videom:

Zdroj: tech.sme.sk

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore
});

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov