Zaujímavosti

7-ročná žiačka napísala do Google žiadosť o zamestnanie. Odpoveď, ktorú dostala, je na nezaplatenie


videní: 9.8K

Ak sa spýtame väčšiny 7-ročných detí, čím chcú byť, keď vyrastú, môžeš si byť istý, že odpovede budú typicky fantastické: od kozmonautov a hasičov až po rockové hviezdy. Avšak to nie je prípad 7-ročnej Chloe Bridgewaterovej, ktorá jednoducho chce pracovať pre Google (alebo v továrni na čokoládu, alebo chce byť olympijskou plavkyňou). Spoločnosť Google ju ale zaujala natoľko, že sa rozhodla poslať ručne písaný list. A hádaj čo. Nielen, že dostala odpoveď; odpísal jej samotný  CEO Google, Sundar Pichai.

“Vážený šéf Google,” napísala Chloe z Herefordu vo Veľkej Británii. “Volám sa Chloe a keď budem väčšia, chcela by som pracovať pre Google.” Chloe napísala list po tom, čo sa spýtala svojho otca Andyho, čo by chceli robiť, ak by sa neživil predajom častí chladničiek. Povedal jej, že pracovať pre Google je skvelé a ukázal jej nejaké fotky z ústredia v Silicon Valley. Vo chvíli, keď Chloe uvidela šmykľavky a motokáry, vedela, že našla prácu svojich snov. Otec ju povzbudil, aby napísala “žiadosť” a ona tak urobila. Ale ani jeden z nich nebol pripravený na odpoveď, ktorá im prišla o niekoľko dní neskôr. Presvedč sa sám nižšie.

girl-job-application-google-chloe-bridgewater-4

“Vážený šéf Google.

Moje meno je Chloe a keď budem veľká, chcem pracovať pre Google. Tiež by som chcela pracovať v továrni na čokoládu a chcela by som byť olympijská plavkyňa. Chodievam plávať v sobotu a v utorok. Môj ocko povedal, že v Google môžem sedieť na sedacích vakoch a chodiť po šmýkačke a jazdiť na motokárach. Mám rada počítače a mám tablet, na ktorom hrám hry. Môj ocko mi dal hru, kde musím posúvať robota hore a dole a povedal, že je to pre mňa dobré, aby som sa mohla naučiť viac o počítačoch. Môj ocko povedal, že mi jedného dňa kúpi počítač. Mám 7 rokov a učitelia povedali mojim rodičom, že som dobrá v učení a ide mi hláskovanie, písanie a aj počítanie. Môj ocko mi povedal, že ak budem aj naďalej dobrá v škole, jedného dňa budem mať prácu v Google. Moja sestra Hollie je tiež veľmi múdra, ale má rada bábiky a obliekanie. Má 5 rokov. Môj ocko povedal, aby som vám napísala žiadosť o zamestnanie. Ja neviem, čo to znamená, ale povedal, že to bude nateraz stačiť. Ďakujem za prečítanie listu. Poslala som doteraz len jediný list, a to Ježiškovi. Dovidenia.” 

 

A tu je úžasná odpoveď:

 

 

“Milá Chloe,

Veľmi pekne ďakujem za Tvoj list. Som rád, že sa ti páčia počítače a roboty, a dúfam, že sa aj naďalej budeš učiť o technológiách. Myslím, že keď budeš tvrdo pracovať a nasledovať svoje sny, môžeš byť čímkoľvek budeš chcieť – od práce v Google až po plávanie na olympijských hrách. Teším sa na Tvoju skutočnú žiadosť o zamestnanie, keď skončíš školu! 🙂

Všetko len to najlepšie pre teba a tvoju rodinu, Sundar Pichai, CEO”

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov