Video

Nie všetko je ružové. Takýto je pohľad na Los Angeles z temnej stránky


videní: 12.7K

Keď sa spomenie Los Angeles, všetci si predstavíme slnečné mesto, ktoré sa nachádza v Spojených štátoch, konkrétne v Kalifornii. V hlave sa nám zobrazí slávny Hollywood a s ním spojené filmové osobnosti, slnečné pláže, výškové budovy v centre mesta a veľa ďalšieho. V televízii a na internete nám Los Angeles ukazujú v tom najlepšom svetle. Čo nám však zabúdajú ukázať (možno aj schválne), je tá temnejšia stránka mesta. Do nej môžeme zaradiť obrovské množstvo bezdomovcov, ktorí žijú v stanoch na uliciach. Ako autor sám spomína, títo bezdomovci žijú priamo v centre mesta. Odhadom ich tu takto žije zopár tisíc.

Autor natočil zábery pomocou športovej kamery, ktorú mal pripevnenú na hlave. Po ulici s rozlohou približne 10 kilometrov štvorcových sa pohyboval na skútri. Ostatných varuje, že je to dosť nebezpečné, keďže títo ľudia z väčšej časti nemajú záujem o akúkoľvek pomoc. Ani od ľudí a ani od mesta. Vyhovuje im to, pretože väčšina je drogovo závislá, hlavne na syntetických drogách. Druhá časť bezdomovcov ma psychické problémy. Autor dokonca priznal, že nemá dostatočnú odvahu prísť sem v noci. Ulici sa vyhýba. Spomína, že na noc sem prichádza mnoho ďalších bezdomovcov, ktorí si rozložia svoj stan, prenocujú a ráno odídu. Takto na noc sa počet bezdomovcov zdvojnásobuje až strojnásobuje.

Zábery, ktoré si môžeš pozrieť na videu nižšie, ti ukážu naozajstnú temnú stránku Los Angeles. Uvidíš jeden stan vedľa druhého. Jednoducho si uvedomíš, že takto nežijú len pod mostom ale aj priamo na ulici, medzi domami, dokonca až priamo na cestách.

 

 

Zábery si môžeš pozrieť na videu nižšie, konkrétne od 3:41

Zdroj: youtube

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov