Video

Rozprávková chalúpka deduška Večerníčka existuje! Nachádza sa na východe Slovenska


videní: 9.2K

V objatí panenskej prírody Polonín, tam, kde líšky dávajú dobrú noc a po lesoch behajú zubry, sedí učupená malá dedinôčka. Pýši sa mnohými zaujímavosťami. Je najvýchodnejšou dedinou Slovenska. Okrem lákavých turistických destinácií majú v dedine viac traktorov ako áut. Domácich je tu síce málo, no turistov sem chodí ako maku.

Priťahuje ich vrch Kremenec, na ktorom sa spájajú 3 štáty (Poľsko, Slovensko a Ukrajina) a zároveň je najvýchodnejším bodom našej republiky. Ďalšími lákadlami sú divoká príroda, Medová baba či drevené kostolíky… Obyvateľov je tu asi 300 no štatistika udáva 1 narodené dieťa na 15 zomrelých.

A práve tu, v objatí Poloninských vrchov nachádzame chalúpku ako vystrihnutú z rozprávky. Vlastne, v jednej rozprávke aj účinkovala. Uhádneš v akej?

 

4nhFA-yyS9HviWaOvPBy8g-Toto-je-dom-dedu-ka-Ve-ern-ka

 

[adrotate group=”11"]

 

 

Áno, je to chalúpka deduška Večerníčka, z ktorej nám dával dobrú noc každý večer.  Domček je posledný so slamenou strechou na pôvodnom mieste. Starší obyvatelia si pamätajú aj rodinku, ktorá v ňom bývala.

 

 

 

V historickom videu z roku 1958 hovorí redaktor o perspektíve do budúcna. V obci stavajú školu. Ak mladí získajú vzdelanie, môžu pracovať v okolitých fabrikách. Občanov stáročia sprevádzala tvrdá práca. Do najvýchodnejšieho cípu republiky vraj prichádzal nový život, dnes je to ale úplne inak…

Aj v tomto videu môžete vidieť chalúpku, no keby v nej naozaj býval deduško z večerníčka, asi by pracoval vo fabrike v najbližšom meste a nekýval by nám z televíznej obrazovky.

 

 

Zdroj foto: Facebook

 

 

b
Komentáre
Hore