TOP 10

10 vecí, ktoré v kúpeľni nemajú čo robiť


videní: 9.1K

V kúpeľni máme rôzne veci. Mali by sme sa však pri niektorých zamyslieť, či je skutočne dobré ich tam skladovať. Niektoré neznesú vlhko, tvoria sa v nich baktérie a huby, ktoré nám škodia. Je pravda, že pár vecí tam máme ako dekoráciu, no po tomto článku sa zamyslíte, či ich tam naďalej budete nechávať.

Pozrime sa spoločne na 10 vecí, ktoré by sme mali z kúpeľne odstrániť.

 

  1. Náhradné nadstavce na holenie

Váš strojček na holenie, ktorý používate, môžete pokojne nechávať v kúpeľni. Iné to je pri náhradných nadstavcoch. Vlhko a para tieto čepele náhradných nadstavcoch otupuje a čiastočne môžu zhrdzavieť. Také už nevyužijete a môžete ich rovno vyhodiť. Skladujte ich v inej suchej miestnosti.

Odporúčame prečítať si: Ako sa zbaviť tuku na brušku?

_image_crop (1)

  1. Laky na nechty

Mnohé z vás máte umiestnené laky v nejakom krásnom košíku alebo krabičke a rovno v kúpeľni? Chyba! Laky síce majú životnosť 2 roky, no ak ich skladujete v kúpeľni, kde sa teplota strieda, tak sa s takou životnosťou rozlúčte. Najlepšie je mať laky umiestnené pri izbovej teplote. Dajte si ich napríklad do spálne.

Odporúčame prečítať si: Ako správne posilniť imunitu otužovaním

_image_crop (2)

  1. Knihy

Robíte si rôzne relaxačné kúpele a čítate pri nich knihy? Ako relax je to super, ale nezabúdajte knihy v kúpeľni. Navlhnú a svoje obľúbené knihy nadobro poškodíte. Vráťte ich späť do knižnice do izby, kde je izbová teplota a hlavne suché prostredie.

Odporúčame prečítať si: Rozoznáte bolesť hlavy od migrény?

_image_crop (3)

  1. Uteráky a bielizeň

Ak po sprche nechávate vlhké uteráky sušiť v kúpeľni, je nutné, aby ste zapli ventilátor. Inak ich radšej sušte vo vetranej miestnosti. V kúpeľni sa rýchlo tvoria baktérie a plesne a nechcete, aby sa usídlili na vašom uteráku.

To sa netýka len použitých uterákov, ale aj čistých. Je pekné urobiť si kôpky alebo rolky a nachystať ich do police v kúpeľni. Avšak po sprche je v kúpeľni vlhko a to je ideálne miesto pre baktérie a pleseň, ktoré sa rovno uhniezdia vo vašich čistých uterákoch alebo bielizni. Skladujte ich v skrinke napríklad v spálni.

Odporúčame prečítať si: 4 znaky, že vaše telo potrebuje nutne detox

_image_crop (4)

  1. Elektronika

Teraz sa nebavíme o elektronike do zásuvky, ktorá je životu nebezpečná. Skôr máme na mysli mobily, tablety alebo bluetooth reproduktory. Vlhkosť, ktorá je počas kúpania v kúpeľni, môže vážne poškodiť takéto zariadenia. Vo vnútri zariadenia súčiastky skorodujú a vy sa čudujete, že vám po chvíľke odišiel telefón alebo nefunguje reproduktor. Vyberajte si radšej vodotesnú techniku.

Odporúčame prečítať si: Vyskúšajte bylinné čaje, ktoré vás zbavia úzkosti

_image_crop (5)

  1. Parfumy

Váš zámer je určite mať všetky parfumy pekne po kope na nejakom podnose, aby sa flakóny krásne vynímali vo vašej kúpeľni. No asi neviete, že vlhkosť a teplo urýchľuje oxidáciu, a to spôsobí, že váš parfum sa rýchlejšie pokazí. No nie je to škoda? Dajte si ho radšej do inej miestnosti a vydrží oveľa dlhšie.

Odporúčame prečítať si: Sladký ananás a jeho účinky na zdravie

_image_crop (6)

  1. Make-up

Nie je podstatné, či používate tekutý, práškový alebo krémový make-up. Všetko by ste mali skladovať pri izbovej teplote. V takýto produktoch sa baktérie budú s radosťou množiť v priestoroch, ako je kúpeľňa. Znova, uskladňujte ich radšej v spálni na toaletnom stolíku.

Odporúčame prečítať si: Skvelé benefity čaju rooibos

_image_crop (7)

  1. Šperky

Vlhkosť neurýchli oxidačný proces len u parfumov, ale aj pri šperkoch. Síce ich možno máte umiestnené v šperkovnici, no vlhkosť sa dostane aj tam. Šperky by ste mali mať umiestnené na suchom a chladnom mieste. Tak im predĺžite životnosť.

Odporúčame prečítať si: Granátové jablko a jeho benefity pre pleť, vlasy a zdravie

_image_crop (8)

  1. Lieky

V amerických filmoch sa stretávame s tým, že ak si herec vo filme chce dať lieky, tak ide do kúpeľne a otvorí skrinku. Neberte si z toho príklad, pretože lieky by ste v žiadnom prípade nemali skladovať v kúpeľni. Sú náchylné na kolísavé teploty a vlhkosť. Všetky lieky uskladňujte pri izbovej teplote, ak nie je v recepte určené inak.

Odporúčame prečítať si: Ingrediencie z kuchyne – ako ich použiť pri starostlivosti o váš zovňajšok

_image_crop (9)

  1. Tuhé mydlo

Tento bod je viac-menej dobrovoľný. Ak zbožňujete čaro tuhých mydiel, pokojne si ho nechajte, ale odporúčame mydelničku a pod ňou častejšie umývať. Nevyzerá to pekne, ak máte zašpinené umývadlo alebo mydelničku od mydlín. Ak sa vám to nechce, máme pre vás variant tekutého mydla.

Odporúčame prečítať si:cPsychohygiena: Zatočte s negatívnou energiou a stresom

_image_crop (10)

ČLÁNOK VZNIKOL V SPOLUPRÁCI S TOP LIFESTYLOVÝM PORTÁLOM KAMZAKRÁSOU.SK

     

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov