Zaujímavosti

Japonský šport, v ktorom je najväčšie umenie nerobiť nič. Napriek tomu je toto video plné napätia


videní: 5.8K

Video, na ktorom uvidíš dvoch Kendo majstrov, ktorí ukončili zápas bez toho, aby spravili jediný krok, sa šíril po japonskom internete.

Kendo je moderné japonské bojové umenie, ktoré vzniklo zo šermu a používa bambusové meče. Kendo zápasy sú zvyčajne spojené s rýchlymi pohybmi a divokými stretmi mečov. Ale toto v tomto videu vidieť nebudeš, pretože ide o trochu jedinečné stretnutie. (POZOR: nie, video skutočne nie je zamrznuté).

Video začína, keď zápas je už v procese a ukazuje svoje podarené finále. Tento zápas sa konal 23. novembra počas majstrovstiev Kendo v meste Iruma v prefektúre Saitama. Obaja súťažiaci patria medzi starších Kendo majstrov.

 

[adrotate group=”11"]

 

Spočiatku si všetci diváci mysleli, že sa bude jednať o tvrdý boj. Avšak zápas nabral filozofický obrat a skončil bez toho, aby sa jeden z bojovníkov čo i len pokúsil o útok.

Kým diváci boli mierne zarazení, odborníci poukazujú na zápas ako na dokonalú ukážku “ducha samuraja.”

“Myslím, že sme mali možnosť vidieť niečo úžasné,” povedal šéf Iruma-Kendo federácie, Eikum Arai, pre J-Cast News. “Viem, že tieto bitky sa v minulosti odohrávali so skutočnými mečmi. Čítal som v knihách, že v dávnych dobách, keď proti sebe stáli dvaja samuraji, niekedy bitky skončili bez jediného úderu, pretože jeden z nich bol porazený duchovnou silu protivníka, ktorý sa rozhodol neútočiť,” uviedol Arai. Zápas vo videu skončil remízou. Obaja súťažiaci boli pravdepodobne príliš duchovne silní.

 

Zdroj: Sputnik

b
Komentáre
Hore