Zaujímavosti

Japonský šport, v ktorom je najväčšie umenie nerobiť nič. Napriek tomu je toto video plné napätia


videní: 6.4K

Video, na ktorom uvidíš dvoch Kendo majstrov, ktorí ukončili zápas bez toho, aby spravili jediný krok, sa šíril po japonskom internete.

Kendo je moderné japonské bojové umenie, ktoré vzniklo zo šermu a používa bambusové meče. Kendo zápasy sú zvyčajne spojené s rýchlymi pohybmi a divokými stretmi mečov. Ale toto v tomto videu vidieť nebudeš, pretože ide o trochu jedinečné stretnutie. (POZOR: nie, video skutočne nie je zamrznuté).

Video začína, keď zápas je už v procese a ukazuje svoje podarené finále. Tento zápas sa konal 23. novembra počas majstrovstiev Kendo v meste Iruma v prefektúre Saitama. Obaja súťažiaci patria medzi starších Kendo majstrov.

 

 

Spočiatku si všetci diváci mysleli, že sa bude jednať o tvrdý boj. Avšak zápas nabral filozofický obrat a skončil bez toho, aby sa jeden z bojovníkov čo i len pokúsil o útok.

Kým diváci boli mierne zarazení, odborníci poukazujú na zápas ako na dokonalú ukážku „ducha samuraja.“

„Myslím, že sme mali možnosť vidieť niečo úžasné,“ povedal šéf Iruma-Kendo federácie, Eikum Arai, pre J-Cast News. „Viem, že tieto bitky sa v minulosti odohrávali so skutočnými mečmi. Čítal som v knihách, že v dávnych dobách, keď proti sebe stáli dvaja samuraji, niekedy bitky skončili bez jediného úderu, pretože jeden z nich bol porazený duchovnou silu protivníka, ktorý sa rozhodol neútočiť,“ uviedol Arai. Zápas vo videu skončil remízou. Obaja súťažiaci boli pravdepodobne príliš duchovne silní.

 

Zdroj: Sputnik

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen