II. svetová vojna

Raritné farebné zábery nacistickej armády počas 2. svetovej vojny


videní: 18.1K

Pred nedávnom sme ti priniesli pohľad na 2. svetovú vojnu, pomocou zachytených farebných záberov z pohľadu Spojencov. Dnes ti prinášame ďalšie úchvatné zábery, no z tej nacistickej strany. Hneď na začiatku, môžeš vidieť pochodovať nemeckých vojakov na niekoľkých vojenských prehliadkach. Dokonca sám Adolf Hitler, nacistický vodca, kontroluje a zároveň vzdáva česť týmto pochodujúcim vojakom.

Potom video preskakuje priamo do boja. V akcii môžeme vidieť nemeckých výsadkárov, ktorí zoskakujú z lietadla Junkers Ju52 a neskôr aj plameňomety používané na úplné zničené bunkre.
Teraz je čas pre ťažké bojové zbrane. 88mm kaliber sa používal ako protitanková zbraň. Je takticky umiestnená na moste z kadiaľ ma na bojové tanky dobrý rozhľad. V diaľke pozorujeme protilietadlovú zbraň, ktorá strieľa po budovách. Vyzerá to tak, že tieto zábery pochádzajú z invázie do Poľska. Presúvame sa do ulíc, kde pravdepodobne za obrneným vozidlom typu Sd.Kfz 231, postupne postupujú nemecké pozemné sily. Vozidlo im slúži ako kryt.

 

 

Nasleduje veľká a hlučná delostrelecká paľba na dom, neskôr bombardovanie pomocou strmhlavého bombardéru Junkers JU87, prezývaného aj ako Stuka. V 1:17, môžeme pozorovať naozaj vzácne obrnené vozidlo: 15 cm SIG 33 ( Sf ) auf Panzerkampfwagen I Ausf B. Tieto vzácne zbrane boli nasadené do bojov v rokoch 1940 až 1943. Spolu ich bolo vyrobených iba 38 kusov.

To všetko a mnoho ďalšieho si môžeš pozrieť na videu nižšie. Naozaj zaujímavé zábery, ktoré sú navyše farebné. Od predošlého videa, ktoré sme ti priniesli nedávno, sa odlišuje tým, že je video je nabité samou akciou. Pekná demonštrácia zbraní z 2. svetovej vojny, ktorú len tak neuvidíš. Týmto však určite nechceme podporovať to, čo sa dialo počas vojny. Najlepšie by bolo, ak by žiadne takéto zbrane nemuseli byť nikdy použité.

 

Zaujímavé a originálne farebné zábery americkej armády vo Francúzsku, natočené počas 2. svetovej vojny

titulkavideodruhasvetovavojna

 

Zdroj: warhistoryonline
Video: youtube

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov