Video

Praha očami vodiča električky alebo neohľaduplnosť niektorých vodičov a chodcov nemá hranice


videní: 1.7K

Hoci električky na Slovensku nie sú extrémne rozšírené – v podstate sa dajú nájsť len v dvoch mestách našej pomerne malej republiky, a to v Bratislave a v Košiciach – sú neoddeliteľnou súčasťou dopravy. Pre mnohých žiakov autoškôl sú postrachom a preto sa môže stať, že niekto z menšieho mesta môže mať prvýkrát problém orientovať sa na cestách, kde sa nachádzajú aj električky.

Predsa len, všímanie si dopravných značiek, dopravnej situácie okolo seba, držať sa správneho jazdného pruhu a myslieť aj na nebezpečenstvo prichádzajúcej električky môže byť pre neskúseného vodiča spočiatku zmätočné. Ak však žiješ v meste s električkami od narodenia alebo väčšiu časť života, nemáš v podstate právo na túto výhovorku.

 

[adrotate group=”11"]

 

Nasledujúce dve videá ale nemajú vo väčšine prípadov s neskúsenosťou vodičov takmer nič spoločné. Skôr by sa to dalo označiť ako čistá arogancia, bezočivosť a bezohľaduplnosť niektorých vodičov a dokonca aj chodcov. Keďže na väčšine automobilov môžeme vidieť pražské evidenčné číslo, dá sa predpokladať, že sa dej oboch videí odohráva práve v českom hlavnom meste.

Video na portál YouTube odovzdal používateľ Luděk Kováčik s krátkym popisom. Snáď najšokujúcejším prípadom je, keď sa vodič luxusného Mercedesu triedy S so zahraničným evidenčným číslom “na drzovku” otáča priamo pred električkou a uprostred križovatky. Prvé video je bez zvuku, v druhom je už možné počuť aj české nadávky. Vodičovi električky sa však vôbec nečudujeme, že niektorých vodičov a chodcov počastoval nevyberanými prívlastkami. Presvedč sa o tom sám na videách nižšie.

 

 

 

b
Komentáre
Hore