Zaujímavosti

Nenechaj si ujsť tieto neuveriteľné zábery Severnej Kórey, natočené z Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS


videní: 6.3K

Tak to je naozaj úžasné! Fotoaparát s vysokým rozlíšením na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) zachytil neuveriteľne detailné zábery Severnej Kórey. Na videu sa podarilo rozoznať dvoch ľudí, ktorí kráčajú po zemi.

Fotoaparát s názvom IRIS, ktorý prevádzkuje spoločnosť s názvom UrtheCast, bol inštalovaný na ISS v roku 2014. Od tej doby sme mohli vidieť už niekoľko podarených záberov, ktoré sa mu podarilo natočiť, vrátane mrakodrapov v Dubaji a pyramíd v Egypte.

Najnovšia várka videí sa však zamerala na utajenú Severnú Kóreu, konkrétne na hlavné mesto Pchjongjang. Video bolo nakrútené 30. mája 2016, z výšky 400 kilometrov.

Vo videu vyššie, je možné vidieť množstvo pozoruhodných pamiatok a okrem toho aj zopár automobilov pohybujúcich sa po zemi. Niekoľko orientačných bodov je zvýraznených na obrázku nižšie.

Ale zachytení pohybujúci ľudia nás naozaj zaujali. Samozrejme, že existujú aj iné kamery na satelitoch, ktoré sú schopné zachytiť ľudí. V skutočnosti, niektoré z nich dokážu zachytiť aj to, čí v rukách držíš svoj telefón. Americké vládne nariadenie však zabraňuje zverejňovanie týchto fotiek, pretože sú považované za príliš presné a nepochybne trochu aj strašidelné.

V nižšie uvedenom GIFe môžeš vidieť čiernu škvrnu, ktorá označuje ľudí, ktorí sú vidieť v areáli Kumsusan Palace of the Sun, mauzólea, kde sú pochovaní najvyšší predstavitelia krajiny.

irisgif

Aj keď to vyzerá ako jedna osoba, hovorca UrtheCast povedal, že ich bolo viac: „Podobá sa to na vojenský štýl, pravdepodobne obchôdzka vojaka okolo mauzólea.“ Za normálnych okolností sú takéto malé objekty stratené v širšom hluku videa, takže je to vzácne ich vidieť na kamere IRIS. Sú tam niektoré drobné záblesky svetla, videné v GIF obrázku a vo videu, čo je výsledkom odrazu slnečného svetla pri pohybovaní stanice. IRIS je priebežne používaný na natáčanie Zeme, aj keď iba príležitostne sú verejne zverejnené takéto kúsky ako tento. Je celkom úžasné vidieť také drobné prvky na zemi z Vesmíru. 🙂

iflscience

IFLSCIENCE

Zdroj: iflscience

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov