TOP 10

TOP 10: Toto sú tie najnebezpečnejšie zvieratá, ktoré žijú na planéte Zem


videní: 33.7K

Ak zbadáš tieto zvieratá, najlepšie spravíš, ak začneš utekať. Nie nadarmo sú zaradené medzi tie najnebezpečnejšie zvieratá, s ktorými sa môžeš stretnúť v prírode. Práve v tomto článku sa dozvieš, prečo medzi zvieratami neplatí, že čím je zviera väčšie, tým je aj nebezpečnejšie. Tie najnebezpečnejšie zvieratá sú nenápadné a sotva by sme tvrdili, že nám môžu spôsobiť nepríjemnosti, ba až smrť.

 

10. Pralesnička azúrová

Dendrobates azureus

wikipedia.org

wikipedia.org

Pralesničky azúrové sú členmi rodiny Dendrobatidae. Môžu byť sfarbené rôznymi krásnymi farbami, od žltej, zlatej, medenej až po červenú, zelenú, modrú a čiernu. Ich jedovatý žabí sliz, obsahuje neurotoxín, ktorý vypúšťajú z chrbta a tak odoženú dravca preč. Tento jed je tak toxický, že dokáže zabiť naraz až 10 ľudí! Žijú prevažne v Strednej a Južnej Amerike.

 

 

 

 

 

 

9. Byvol africký

Syncerus caffer

Autor: Ikiwaner / wikipedia.org

Autor: Ikiwaner / wikipedia.org

Tento obrovský byvol váži až 1,5 tony! Keď Byvol africký čelí riziku, používa svoje rohy, ktoré sú ostré ako britva, k útoku. Tieto zvieratá môžu byť až 1,7 m vysoké a 2,7 m dlhé. Ich večnými nepriateľmi sú africké levy. Je známe, že Byvol africký zabíja najviac ľudí v Afrike než akékoľvek iné zvieratá. Najlepšie sa mu je vyhnúť.

 

 

 

 

 

 

 

8. Polárny medveď

Ursus maritimus

Autor: Alan D. Wilson / wikipedia.org

Autor: Alan D. Wilson / wikipedia.org

Polárne medvede zvyčajne jedia tulene a mrože. Svojou labou dokáže “odrezať” ľudskú hlavu jednou ranou. Dospelé jedince môžu vážiť približne 410 až 720 kilogramov. Ľadové medvede sú atraktívne a príťažlivé, ale zároveň sú aj nebezpečnými a dravými lovcami, ktorí zvyčajne nemajú strach z ľudí, čo môže byť veľmi nebezpečné. Sledovanie polárnych medveďov preto odporúčame jedine v ZOO.

 

 

 

 

 

 

7. Slon

Elephantus

Autor: Ikiwaner / wikipedia.org

Africké slony nie sú až tak priateľské, ako si mnoho ľudí myslí. Je známe, že slon každoročne zabije viac ako 500 ľudí. Tými najväčšími slonmi sú práve tie africké. Priemerná hmotnosť sa pohybuje na hranici 6 ton. Slon útočí svojimi klami, taktiež môže ľudí udupať.

 

 

 

 

 

 

6. Krokodíl morský

Crocodylus porosus

Autor: Djambalawa / wikipedia.org

Autor: Djambalawa / wikipedia.org

Krokodíl morský je najväčší zo všetkých živých plazov na svete. Priemerná veľkosť samcov môže dosiahnuť až 5,1 metra a váži až jednu tonu. Nie je to nič neobvyklé, keďže sa našli aj exempláre ktoré merali od 7 m až do 10 m. Pod hladinou sa dokáže pohybovať rovnako rýchlo, ako delfín. Takže radšej určite neskúšaj plávať v blízkosti krokodíla, pretože ľudí dokáže prehltnúť naraz! Je dávno známe, že 1 tonového žrebca dokáže zabiť do 1 minúty.

5. Lev africký

Panthera leo

Autor: Kevin Pluck / wikipedia.org

Autor: Kevin Pluck / wikipedia.org

Levy sú jediné mačky, ktoré žijú v skupinách. Uvádza sa, že zabijú až 70 ľudí ročne v Tanzánii. Nie je to až tak veľa pre kráľa zvierat. Lev africký môže vážiť až 300 kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Žralok modrý

Carcharodon carcharias

Autor: Pterantula / wikipedia.org

Autor: Pterantula / wikipedia.org

Žralok modrý je v našich predstavách hrozivejšie zviera ako v skutočnosti, to vďaka Hollywoodu. Tento druh žraloka je mimoriadne veľký a žije v pobrežných vodách hlavných oceánov. Dorastá do dĺžky až 6 metrov a môže vážiť až 5 ton. Je známy ako najväčšia dravá ryba na svete, zároveň posledný prežívajúci druh jeho rodu. V skutočnosti títo tvorovia ľudí nenapadajú. Všeobecne platí, že viac ľudí zabije pes, ako žralok modrý.

 

 

 

 

 

 

 

3. Štvorhranka

Cubomedusae

www.chundianteam.com

www.chundianteam.com

Jed tejto medúzy je považovaný za jeden z najnebezpečnejších na svete. Tieto toxíny napádajú srdce, nervový systém a kožné bunky. Prezývajú ich aj morskými osami. Žijú predovšetkým v pobrežných vodách severnej Austrálie a na celom Indo-Pacifiku. Medúza môže mať až 60 chápadiel dlhých približne 4,5 metra. Každé chápadlo ma dostatok toxínu, aby ním dokázala zabiť až 50 ľudí. Neuveriteľné množstvo jedu po kope.

 

 

 

 

 

 

2. Kobra indická

Naja naja

Autor: Kamalnv / wikipedia.org

Autor: Kamalnv / wikipedia.org

Aj napriek tomu, že kobra indická nemá ten najsmrteľnejší jed, dokáže vďaka uštipnutiu zabiť až 50 tisíc ľudí ročne. Priemerne je kobra indická dlhá 1 meter.

 

 

1. Komáre

Culicidae

Autor: Alvesgaspar / wikipedia.org

Autor: Alvesgaspar / wikipedia.org

Obrovské slony, byvoly, divoké levy, hady … Znie to oveľa horšie ako tento malý lietajúci hmyz. Komáre sú však zodpovedné za smrť viac ako dvoch miliónov ľudí ročne. Okrem toho, prenášajú rôzne choroby na viac ako 70 miliónov ľudí v priebehu jediného roka. Vždy sa treba mať na pozore, nezaškodí ani obyčajný repelent, ktorý dokáže tento otravný hmyz odohnať 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: themost10
Titulná foto: pixabay

 

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov