Zaujímavosti

Dvaja ruskí fotografi vyliezli nelegálne na druhú najvyššiu budovu sveta.


videní: 3.4K

Nedávno sme ti priniesli článok o mladej ruskej fotografke (klikni na zobrazenie článku), ktorá si zhotovuje riskantné selfie na okrajoch výškových budov. Dnes ti prinášame fotografie a video, ktoré už síce vznikli pred dvoma rokmi, ale určite stoja za spomenutie. Dvaja ruskí horolezci, Vadim Makhorov a Vitaliy Raskalov, ktorí získali povesť nebojácnych fotografov po tom, čo vyliezli na niektoré z najvyšších budov na svete sú tu znova. Tento krát vyliezli na najvyššiu budovu v Číne, Shanghai Tower, ktorá bola v tom čase vo výstavbe. Shangai Tower meria 632 metrov, vďaka čomu jej patrí druhé miesto na svete za dubajskou Burj Khalifa. Výstavba začala v roku 2008 a dokončená bola v roku 2015. Primát najvyššej budovy v Číne by jej už v najbližšej dobe mal vziať mrakodrap Ping An Finance Centre v Šenzene. ktorý bude meriať 660 metrov.

Pri lezení na vrchol budovy riskovali svoje životy, pretože nemali žiadne postroje a ani iné bezpečnostné pomôcky, ktoré by im zachránili pri páde život. Počasie sa však zhoršilo a tak boli nútení počkať pod vrcholom približne 18 hodín, zatiaľ čo čakali na zlepšenie počasia. Okrem nádherných fotografií, ktoré zachytili, dokázali výstup na vrchol natočiť aj pomocou GoPro upevnenej na hlave. Vznikli tak naozaj zaujímavé zábery.

veza4

veza3

veza2

veza1

veza5

veza6

Ak ťa článok zaujal, určite nás nezabudni podporiť likom na facebookovej stránke.

Zdroj: picturecorrect
Video: youtube
Titulná foto: youtube

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen