Zaujímavosti

Montreal prijal nariadenie, podľa ktorého je ilegálne chovať pitbulla. Obrovské množstvo psov môže byť utratených


videní: 4.7K

Nové pravidlá, ktoré zavádza Montreal môže viesť k tomu, že veľa psov bude opustených, alebo usmrtených, aj keď budú v dobrom zdravotnom stave.

 

PSY POVAŽOVANÉ ZA „PIT BULLOV“ BUDÚ ČELIŤ EUTANÁZIÍ

Kanadské mesto Montreal schválilo nové stanovy, podľa ktorých sa stáva nelegálnym pre obyvateľov prijať alebo kúpiť pitbulla. Každý pes, ktorý je považovaný za toto plemeno a žije v útulku, čelí eutanázií. Mieste nariadenie má vstúpiť do platnosti 3. októbra, Montreal SPCA informovalo CTV.

Obhajcovia tohto psieho plemena už spisujú petíciu.

 

ZÁKAZ SA TÝKA AKEJKOĽVEK KOMBINÁCII PSA S PIT BULLOM

Podľa nariadeného zákazu prijatého tento týždeň, sa zakazuje obyvateľom, aby prijali (adoptovali si) alebo kúpili akékoľvek plemeno, ktoré je považované za „pitbulla“. Tento zákona zahŕňa plemená: americký pitbulteriér, bulteriérov, americký stafordšírsky teriér, plemeno Stafordšírsky bulteriér alebo akúkoľvek kombináciu týchto plemien, informovala CBC News.

 

 

STANOVENIE PSA AKO PIT BULL ČI JEHO MIX NIE JE ĽAHKÉ

Alanna Devine, zvieracia obhajkyňa, riaditeľka Montreal SPCA povedala CTV, že stanovenie psa ako pitbull či jeho mix nie je ľahké. Podľa nej je miestne narodenie sformulované tak, že technicky niektorý veľký pes s krátkou srsťou by mohol spadať do tejto právnej úpravy.

Útulky si pripisujú až 700 Pit Bullov ročne.

 

 

ZÁKON BUDE OVPLYVŇOVAŤ  7.000 PSOV PITBULLOVITÝCH TYPOV

0000020456

Zákon tiež stanovuje, že každý kto už má Pit Bulla ako domáceho maznáčika, musí jeho pes mať mikročip, zároveň musí byť aj kastrovaný. Tiež musí podstúpiť trestné overovanie, pes musí byť držaný s náhubkom a na vodítku.

Za povolenie musí majiteľ takého psa zaplatiť 150 dolárov. Podľa odhadov Montreal Gazette tento zákon bude ovplyvňovať  7.000 psov pitbullovitých typov.

 

NÁKLADNÝ KONTROLNÝ ZOZNAM

Kontrolný zoznam je veľmi nákladný. Niektorý majitelia nemusia mať naň peniaze.

„Existuje množstvo ľudí s nízkymi príjmami a bezdomovci v Montreale, ktorí si jednoducho nebudú môcť dovoliť splniť všetky kritériá, ktoré potrebujú, aby získali špeciálne povolenie,“ uviedla Alanna Devine pre The Dodo. „Tí psi budú musieť byť zabavení a musia byť utratení.“

 

NEMUSÍ BYŤ ZA TÝM PIT BULL

Návrh na zákon bol vyhlásený v júni, deň po tom, čo v Montreale žena bola usmrtená voľne pusteným psom v jej dvore. Polícia charakterizovala psa ako Pit Bulla.

CBC News oznámila, že Humane Society získala dôkaz, že zmienený pes bol zapísaný mestom ako boxer, nie Pit Bull.

 

Zdroj: huffingtonpost

 

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen