Zaujímavosti

Sibírska rieka zmenila svoju farbu na krvavo červenú


videní: 34.1K

Rieka pri meste Noriľsk nevysvetliteľne zmenila svoju farbu na krvavo červenú, čo sa stalo záhadou pre miestnych obyvateľov, ktorí vyzývajú orgány, aby začali s vyšetrovaním tejto anomálie.

Rieka Daldykan neďaleko mesta Noriľsk na Sibíri stratila svoju prirodzenú farbu ešte v utorok a ako dôkaz slúžia fotografie obyvateľov na sociálnych sieťach.

Ruské ministerstvo prírodných zdrojov a ekológie potvrdilo, že dostali správy o znečistení rieky „neznámou chemickou látkou“. Hovorí sa, že by to mohla spôsobiť nehoda v neďalekom závode Norilsk Nickel, ktorý je najväčším svetovým producentom niklu a paládia. Už v minulosti tu došlo k podobnému javu a práve vtedy to mala na svedomí táto spoločnosť.

Vedenie spoločnosti však tieto tvrdenia poprelo: „Spoločnosť Norilsk Nickel vyvracia akékoľvek vypúšťanie alebo náhodne uvoľnenie priemyselných odpadov do rieky Daldykan, ktoré by ovplyvnilo stav rieky“.

 

 

Bolo však rozhodnuté, že spoločnosť dočasne zníži svoje prevádzkové kapacity a bude sledovať stav životného prostredia v blízkosti zasiahnutej rieky. Spoločnosť tiež zverejnila leteckú snímku, ktorá bola vytvorená v rovnaký deň a poukazuje na to, že rieka má svoju prirodzenú farbu.

Miestni obyvatelia si z farby rieky spravili terč pre svoje vtipné posmešky. Zmenu farby odôvodnili ako natáčanie novej epizódy filmu Purpurové rieky. Pokračovali s pozvánkou na rybolov, keďže všetky ryby sa v rieke momentálne premenili na lososov a tak má každý možnosť jedného si uloviť. No samozrejme, že sa nájdu aj takí, ktorí zo znečistenia rieky obviňujú samotný závod a nehľadajú za tým nič vtipné.

Ako už bolo spomenuté vyššie, nie je to prvýkrát, čo sa obyvatelia Noriľsku a okolitých miest stretli s podivnou farbou rieky. V minulosti za to mohlo zhrdzavené potrubie na odpad, pomocou ktorého bol zo spoločnosti Norilsk Nickel odvádzaný odpad. Čo ju však spôsobilo tentokrát, ostáva záhadou.

 

Zdroj: npr.org
Zdroj titulnej foto: facebook

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen