Zaujímavosti

Týchto 7 typov vodičov jazdí v Európe. Ktorý z nich si ty?


videní: 6.2K

Vo všetkých oblastiach na svete sa ľudia líšia. Či už to je v kultúre, zvykoch, tradíciách alebo v celkovom správaní medzi sebou, rovnako sme rozdielni aj za volantom automobilu. Ako už všetci vieme, trávenie času za volantom vozidla môže byť stresujúce a frustrujúce, či už sa jedná o dochádzanie do školy, práce alebo cestovaním za vytúženou dovolenkou.

To je dôvod, prečo sa psychológovia z London School of Economics (LSE) spoločne s výrobcom pneumatík Goodyear pustili do štúdií o sociálnej psychológií pri bezpečnosti cestnej premávky. Zámerom je zistiť, ako ľudia reagujú a ako sa správajú, keď sa na cestách spoločne stretávajú.

Vďaka tomuto výskumu, LSE a Goodyear majú za cieľ zistiť, ako vodiči ovplyvňujú vzájomné správanie sa na cestách. Prostredníctvom špecializovaného tímu a hĺbkových rozhovorov s európskymi vodičmi zistili, že existuje sedem hlavných skupín vodičov ktorí sa na cestách nachádzajú. A tu sú:

 

Učiteľ

ucitel

Som si istý, že ste sa s týmto typom ľudí už stretli. Je to ten typ ktorý potrebuje ubezpečiť ostatných účastníkov premávky o tom, že on je tu ten ktorý ich upozorní na chyby. Tým sa však neuspokojí, očakáva uznanie ostatných. No kto vie, možno sa raz dočká.

Vševed

Názov hovorí za všetko, nie? Je to vodič ktorý si myslí že je obklopený hlupákmi. Najčastejšie vykrikuje po ostatných pekne zvnútra svojho auta.

Súťažiaci

sutaziaci

Každý sme sa už s takýmto vodičom stretli. Vždy a všade musí byť prvý a nezáleží ani na tom, že sa s ním stretnete v najbližšom meste na svetelnej križovatke. Veď predsa aj tam bude čakať ako prvý.  Pri predbiehaní dokáže zrýchľovať len aby ste ho neobehli a rovnako aj znižovať medzeru medzi autami aby sa pred neho nikto netlačil.

Agresor

agresor

Vodič ktorý musí za každú cenu potrestať toho druhého. Nie je mu cudzie vystúpiť z vozidla a pristupovať k ostatným priamo – fyzicky. Najsmutnejšie je to, že je to bežný typ osobnosti vodiča.

Filozof

filozof

Snaží sa uvažovať racionálne, chyby prijíma bez problémov. Svoje emócie za volantom vie dokonale ovládať a svoju zúrivosť si nevybíja na chybách druhých. Takýchto by malo byť najviac.

Defenzívny

The-Avoider

Súvisí s prechádzajúcim typom. Chyby si neberie osobne, snaží sa im vyhýbať a nezapája sa do konfliktov.

Utečenec

utecenec

Je to posledný typ vodičov. Používa rôzne rozptýlenie počas šoférovania. Patrí tu najčastejšie počúvanie hudby, rozprávanie so spolucestujúcimi a samozrejme telefonovanie alebo fajčenie cigariet.

 

A aký typ vodiča si ty?

 

Zdroj: carscoops.com

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen