Kvízy

Kvíz: Si múdrejší ako 94% Američanov? Otestuj sa!


videní: 11.4K

Nový prieskum všeobecných vedeckých poznatkov vykonaný na americkej populácii zistil, že len 6% účastníkov odpovedalo na všetky otázky  správne. Ako dobre sa bude dariť tebe?

Si múdrejší ako 94% Američanov?

Otestuj si svoje všeobecné vedecké vedomosti!

Ak si odpovedal na všetky otázky kvízu správne, máš lepšie všeobecné vedecké poznatky, ako 94% Američanov. Gratulujeme!

 

Americká verejnosť nebola výsledkami tohto kvízu nadšená – drvivá väčšina respondentov z celkového počtu 3.278 dospelých nebola schopná správne odpovedať na jednoduché otázky. Hoci respondenti celkovo odpovedali viac správne, ako nesprávne, musíme uznať, že otázky kvízu sú skutočne jednoduché.

Tieto dve otázky dali respondentom zabrať najviac: nadmorská výška ovplyvňujúca bod varu vody (iba 34% hádalo správne) a „Aká vlastnosť zvukovej vlny určuje hlasitosť zvuku?“ (35% respondentov odpovedalo správne).

Prieskum vyhodnocoval aj vek a vzdelanie respondentov. Nie je prekvapením, že tí s vyšším stupňom vzdelania mali lepšie výsledky, zatiaľ čo tí vzdelaní iba na úrovni strednej školy alebo nižšej spravili kvíz najhoršie. V kvíze sa ukázal aj rozdiel medzi pohlaviami, pričom celkovo mali v správnych odpovediach nadvládu muži nad ženami, aj keď boli do úvahy brané aj rozdiely vo vzdelaní. Výskumníci však zastávajú americké ženy faktom, že väčšina otázok pochádzala z oblasti fyzikálnych vied. Podľa nich sa nežné pohlavie vie lepšie orientovať práve v biologicky orientovaných otázkach.

Hoci je z tohto krátkeho kvízu ťažké vyvodiť celkový záver, iba 6% respondentov odpovedajúcich na všetky otázky správne je pre americké školstvo varovným signálom. Zdá sa, že by sa mali žiaci viac venovať učeniu ako smartfónom.

 

Ako na tom bude slovenská populácia?

Leaderboard: Si múdrejší ako 94% Američanov?

maximum of 12 points
Pos. Name Entered on Points Result
Table is loading
No data available

Zdroj: iflscience.com

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov