Zaujímavosti

Facebook: Čo všetko o nás vie sociálna sieť bez nášho vedomia?

facebook

videní: 492

Facebook je akýmsi novodobým fenoménom. Kto nemá Facebook, akoby ani nežil. Mark Zuckerberg určite ani len netušil, čo vyvolá založením tejto sociálnej siete. Ľudia sa zbláznili a na Facebook vešajú všetky svoje intímnosti. Existujú však veci, ktoré Facebook sleduje a ty o tom ani nevieš. Ktoré to sú?

Keď generálny riaditeľ spoločnosti Facebook, Mark Zuckerberg svedčil v apríli v dôsledku škandálu okolo Cambridge Analytica pred kongresom, povedal, že jeho tím bude riešiť otázky, ktoré nevedel počas vypočutia zodpovedať. V pondelok Kongres vydal obrovský dokument s písomnými odpoveďami na tieto otázky. Už je jasné, čo všetko sledujú:

facebook

1. Informácie z “počítačov, telefónov, televízorov a iných zariadení pripojených na web”, ako aj od “poskytovateľa internetových služieb alebo mobilného operátora”

2. “Pohyby myši” v počítači

3. “Názvy aplikácií a súborov” (a typy súborov) v tvojich zariadeniach

4. Či je okno prehliadača s otvorenou stránkou Facebook-u “otvorené alebo minimalizované” a taktiež čas, frekvenciu a trvanie aktivít

5. Informácie o “blízkom prístupovom bode Wi-Fi a vysielačoch” a “silu signálu” na určenie tvojej polohy (“informácie o pripojení, ako tvoja IP adresa alebo Wi-Fi pripojenie a špecifické informácie o polohe, aby sa vedelo určiť, kde sa nachádzaš,” povedal hovorca)

6. Informácie “o iných zariadeniach, ktoré sú v blízkosti alebo v sieti”

7. “Úroveň batérie”

8. “Dostupný úložný priestor”

9. Nainštalované “pluginy”

10. “Rýchlosť pripojenia”

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov