Foto

Kolorizácia: Takto vyzerajú staré fotografie pred a po pridaní farby

kolorizácia

videní: 5.1K

Proces, pri ktorom je čiernobielym fotografiám pridaná farba, sa nazýva kolorizácia. Človek by až neveril, aký veľký rozdiel to spraví!

“Venujem sa grafickému a webovému dizajnu už viac ako 10 rokov. Počas môjho voľného času som začal pridávať farbu starým fotografiám. Mám rád staré filmy, fotky a všetko súvisiace s minulosťou – vzdialenou minulosťu,” hovorí o sebe autor nasledujúcich fotografií, alebo presnejšie ich farebných verzií s pseudonymom Retro Brush.

“Vždy som sa zaujímal o to, ako svet vyzeral predtým. Ako vyzerali farby. Tieto retušované fotografie pochádzajú z čistej zvedavosti. Na začiatku bola len myšlienka priniesť ten život do týchto fotografií. Tak som vzal do rúk pero a rozhodol sa, že ich oživím. Kvalita výsledku závisí od pôvodnej fotografie. Staršie fotografie sú ťažšie spracovateľné a konečný výsledok nie je príliš realistický,” opisuje proces autor.

“Keď som zverejnil svoju prácu na web, netušil som, že získa toľko reakcií. Existujú pozitívne a samozrejme aj negatívne komentáre, ako to je pri všetkom, čo sa objaví online. Oboje mi robia úsmev na tvári. Existujú ľudia, ktorí sú veľmi nadšení, niektorí sú menej a niektorí sú dokonca urazení. Práve tí poslední sú pre mňa najzaujímavejší. Rád vidím reakcie a emócie, bez ohľadu na to, o aký druh emócie ide. V súčasnosti pracujem na novom súbore fotografií, v ešte lepšie a vyššej kvalite,” prezradil na záver človek skrývajúci sa za pseudonymom Retro Brush. Podarila sa mu kolorizácia?

1.

kolorizacia_1

2.

kolorizacia_2

3.

kolorizacia_3

4.

kolorizacia_4

5.

kolorizacia_5

6.

kolorizacia_6

7.

kolorizacia_7

8.

kolorizacia_8

9.

kolorizacia_9

1 2 3 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov