Video

Video ti ukáže, ako vyzerá presun 12-tisíc tonového mosta

video

videní: 2.8K

Neuveriteľné časozberné video ti ukáže, ako sa 12600 tonový most presúva na svoje miesto naprieč existujúcou diaľnicou.

Okolo 450 ľudí strávilo počas vianočného týždňa približne 40 hodín pomalým presúvaním gigantickej stavby nad cestou M42 vo Warwickshire v Anglicku. Priemerná rýchlosť presunu bola takmer 4,5 m/h.

Metóda presunu zahŕňala aj 6-mesačnú výstavbu 86 metrov dlhého mosta na mieste vedľa diaľnice. Počas plánovacieho obdobia inžinieri navrhli posuvný mechanizmus, ktorý umožnil „zatlačenie“ mosta na jeho určené miesto. Posuvný mechanizmus by sme mohli nazvať aj ako drevené valčeky staroveku v novej verzii z 21. storočia.

video

Celý posun sa uskutočnil počas 10-dňovej uzávierky cesty, ktorej opätovné otvorenie je naplánované na 3. januára 2023. Nový Marston Box Bridge povedie vysokorýchlostnú železnicu smerom na Birmingham a Londýn.

„Je to prvá „šmykľavka“ svojho druhu v Spojenom kráľovstve a veríme, že je aj najdlhšou šmykľavkou na svete. Pre spoločnosť HS2 je to veľký úspech,“ povedal Mike Lyons.

„Je fantastické osláviť ďalší veľký míľnik projektu, ktorý už dnes poskytuje prácu takmer 30 000 ľuďom a v budúcnosti nakopne ľudí k používaniu verejnej dopravy s nulovými emisiami CO2.“

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov