Foto

10 satirických ilustrácií o svete, ktoré ťa prinútia zamyslieť sa

10 satirických ilustrácií

videní: 2.1K

Umenie je veľmi subjektívna záležitosť. Sto ľudí, sto chutí, a teda sa nikdy nezhodneme na tom, čo je naozaj krásne. Niekedy však estetická stránka nehrá hlavnú rolu. Existuje mnoho umelcov, ktorí svojimi výtvormi nastavujú spoločnosti zrkadlo a ich diela nesú hlbokú myšlienku alebo nejaké posolstvo. O jedného takéhoto umelca sme sa začali zaujímať aj my, a tak ti prinášame 10 satirických ilustrácií o svete, ktoré ťa prinútia zamyslieť sa.

Autorom nasledujúcich ilustrácií je Kolumbijčan Santiago Oliveros, známy je však pod pseudonymom Sako-Asko. Umeleckú školu navštevoval len dva roky, no v jeho tvorbe je vidieť obrovský potenciál a má za sebou mnoho úspešných projektov. Santiago sa vo svojej práci snaží uplatňovať humor a satiru. Výsledkom je groteskný obraz o svete, v ktorom (iba) bičovanie a (iba) obmedzenia slobody a lásky sú samozrejmosťou. Každá ilustrácia v sebe nesie minimálne jeden odkaz. Ak ťa nejaká z nich osloví, budeme radi, ak nám zanecháš komentár.

Instagram, facebook, twitter a množstvo ďalších sociálnych sietí, kde ľudia majú obrovskú potrebu oznamovať všetkým navôkol, čo mali na obed. A potom sa nažerú lajkami a srdiečkami.

1 (1)

Je od teba šľachetné, že sa snažíš pomáhať ostatným, no nezabúdaj, že nadarmo sa hovorí, za dobrotu na žobrotu! Musíš vedieť vycítiť, kto skutočne potrebuje tvoju pomoc.

1 (2)

Niekedy ľudia navonok pôsobia, že majú ťažký život, no v skutočnosti iba chcú na seba strhnúť pozornosť. Možno však ich problémy majú ľahkú váhu len z nášho pohľadu.

1 (3)

FACEBOOK – zvyčajne plný nepodstatných vecí bez výpovednej hodnoty – napriek tomu sme ním tak veľmi pohltení…

1 (4)

Pascu na myši pozná každý. Vieš však, ako čo najskôr chytiť človeka?

1 (5)

Okrádame ju, ničíme, meníme podľa vlastných zvrátených hodnôt – a potom sa čudujeme, že svet ide do záhuby. Si to aj ty, my všetci. Možno len z malej časti, no aj tak prispievame k ničeniu našej planéty.

1 (6)

Strach, hnev, pocit viny… Všetky negatívne myšlienky ťa budú ťahať ku dnu, až kým sa neutopíš.

1 (7)

Každý má svoju cenu. A kto hovorí, že nie, ešte nedostal dobrú ponuku.

1 (8)

Stereotyp, starosti.. Ubíja ťa vlastný život? To, že sú na tom ľudia aj horšie než ty, nie je dobrá útecha. Potrebuješ niečo zmeniť.

1 (9)

Ak by si najradšej ublížil, pamätaj, že ublížiš sebe.

1 (10)

Zdroj: facebook / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov