Zaujímavosti

Malajzia – zaujímavé fakty o tropickom raji 1. časť


videní: 1.2K

Malajzia sa svojho času umiestnila na 9. mieste ako najnavštevovanejšia krajina na svete z hľadiska turistických aktivít. Môžeme s istotou povedať, že táto autentická multikultúrna krajina si zaslúži aj tvoju pozornosť, pretože v Malajzii existujú jedinečné veci, ktoré nikde inde na svete nenájdeš.

Vo vnútri letiska v Kuala Lumpur je kúsok skutočného dažďového pralesa

15+ faktov o Malajzii, tropickej krajine s bohatou kultúrou a mimoriadne nízkym počtom turistov

Malajzia ťa začína ohromovať hneď, ako urobíš prvý krok do tejto krajiny: na medzinárodnom letisku v Kuala Lumpur sa môžeš prejsť skutočným dažďovým pralesom. Počas výstavby letiska sa rozhodlo zachovať časť prírody v jej pôvodnej podobe a cestujúci sa teraz môžu počas čakania na svoje lety vydať na prechádzku do džungle.

Malajzia má najväčší kruhový objazd na svete

15+ Facts About Malaysia, a Tropical Country With Rich Culture and a Strangely Low Number of Tourists

Kruhový objazd sa nachádza v Putrajaya a má priemer viac ako 5 kilometrov.

Denne prekročí hranice Malajzie a Singapuru viac ako 450 000 ľudí

15+ Facts About Malaysia, a Tropical Country With Rich Culture and a Strangely Low Number of Tourists

Niektorí Malajzijčania cestujú za prácou do susednej krajiny, a preto je hranica medzi Singapurom a Malajziou jednou z najvyužívanejších na svete. Musíš len prejsť cez most. Túto 4-prúdovú cestu využíva každý deň takmer pol milióna ľudí .

Malajzijčania milujú horory

15+ Facts About Malaysia, a Tropical Country With Rich Culture and a Strangely Low Number of Tourists

Najlepšie zarábajúcimi filmami v histórii malajzijského filmového priemyslu sú 2 horory o zombie a duchoch. Krajina produkuje rekordný počet hororov.

Počas pozerania filmu v kinách majú zažaté svetlá

malajzia

A nie je to preto, že by sa diváci báli pozerať horory v tme. Ide o to, že Malajzia je moslimská krajina a pravidlá morálky sú v niekoľkých štátoch dosť prísne. Vypnutie svetiel počas show je neslýchané pre moslimských mužov a ženy , nemalo by byť ani dovolené sedieť vedľa seba v prípade, že nie sú manželia.

V televízii majú zákaz ukazovať podpazušie

15+ faktov o Malajzii, tropickej krajine s bohatou kultúrou a mimoriadne nízkym počtom turistov

Je  zakázané ukazovať intímne časti ženského tela v akýchkoľvek médiách. V Malajzii patria medzi tieto časti aj podpazušia. Čo teda robia výrobcovia dámskych dezodorantov a epilátorov? Ukázalo sa, že existuje cesta von: veľa značiek inzeruje deodorant z bočného pohľadu, bez toho, aby skutočne odhalili celé podpazušie.

Okrem toho je zakázané v malajzijskej televízii a vonku inzerovať služby právnikov a lekárov a tiež antikoncepčné prostriedky.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen