Zaujímavosti

Smrť Adolfa Hitlera a konšpirácie. 3. časť

hitler hitlera

videní: 1.7K

Pokračujeme treťou časťou skutočného príbehu, ktorý vyústil v množstvo konšpirácií. Debaty a polemiky sa dodnes vedú po celom svete. Krok po kroku sa vám snažíme priniesť, čo sa na základe záverov vyšetrovania a skúmania vedcami skutočne odohralo.

Sovieti so Stalinom vydali hneď niekoľko protichodných vyhlásení týkajúcich sa Hitlerovho tela, takže sa nakoniec nedalo veriť ani jednému. Nezávisle na sebe vyhlasovali, že Hitler utiekol, že ho zadržiavajú vo väzbe v Sovietskom zväze alebo majú jeho mŕtve telo. Nebolo prekvapením, keď sa začali šíriť rôzne zvesti. Niektorí ľudia dokonca hlásili, že Hitlera videli. Jednu dobu sa verilo, že sa spoločne s Martinom Bormannom, Arturom Axmannom a Ludwigom Stumpfeggerom schováva v tajnej pevnosti v Bavorsku. Keď však Axmanna chytili, tvrdil, že sa Hitler zastrelil. Bormann a Stumpfegger potom mali byť údajne zastrelení vojakmi, keď sa pokúšali utiecť z Berlína.

V rokoch po druhej svetovej vojne sa verilo, že skupina bývalých esesákov zvaná ODESSA pripravila operáciu, ktorej cieľom bolo pomôcť bývalým nacistom usadiť sa v iných štátoch, hlavne v Južnej Amerike. Niektorí verili, že sa Hitler schováva v Argentíne, iní že v Španielsku.

Dnes z Hitlerovho tela zostal len prestrelený úlomok lebky, ktorý bol nájdený vo Fuhrerbunkri, a časť jeho čeľuste, ktorá bola použitá na jeho identifikáciu pri pitve. Koluje zvesť, že onen úlomok raz vlastnil sám Stalin a že ho používal ako popolník. Malo to byť gesto ultimátneho triumfu nad jeho bývalým nepriateľom. Dnes sa však úlomok nachádza v Moskovskom archíve.

Pochyby však stále pretrvávajú. Prečo Rusi stále odmietajú vykonať DNA testy na úlomkoch? Prečo sa Hitlerovych pozostatkov tajne zbavili? V dnešnej dobe len málo ľudí verí, že sa Hitler ukrýva pod zemou, aby mohol neskôr rozpútať ďalší nacistický teror. Otázkou však zostáva, za akých podmienok vlastne zomrel. Je celkom možné, že sme dodnes nepočuli celý príbeh.

Zdroj: topdesat | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov