Zaujímavosti

Štúdia odhaľuje, ako šťastné páry „bojujú“, aby udržali vzťah

páry

videní: 1.5K

Štatistiky hovoria, že 40-50% manželských párov v USA skončí s rozvodu alebo rozchodom. Preto by bolo dobré vedieť, aká je tajná receptúra na ​​udržiavania šťastnej a veľkej rodiny. Vedci sa pokúsili odpovedať na túto otázku a zistili, že všetky páry bojujú, ale šťastné to robia špeciálnym spôsobom.

 

Sú boje a boje za nájdenie riešenia.

Štúdia odhaľuje, ako šťastné páry „bojujú“, aby udržali manželstvo na dobrej ceste

Po prvé, ak sa hádate, automaticky vás to robí nešťastnými. Každý sa háda. Vedci tvrdia, že všetky manželské páry sú aj šťastné a nešťastné a zdôrazňujú to. A dokonca aj ich témy na hádky sú podobné: deti, peniaze, svokry a nedostatok romantiky alebo fyzickej intimity.

Vynára sa dobrá otázka, prečo hádky v niektorých rodinách nevytvárajú katastrofu. Vedci naznačujú, že prístup zameraný na riešenie každého konfliktu môže mať veľký význam. Šťastné páry nezostávajú iba v boji, ale  snažia sa nájsť cestu von. Takže je pravdepodobne čas sa opýtať samého seba, či utečieš po explózii emócií alebo nie.

Problémy, ktoré šťastné páry radšej prediskutujú

Štúdia odhaľuje, ako šťastné páry „bojujú“, aby udržali manželstvo na dobrej ceste

Tím pozoroval 2 skupiny manželských párov. Jedna skupina tvorila  57 párov vo veku okolo 30 rokov, ktoré boli priemerne manželské. Druhá skupina pozostávala zo 64 párov na začiatku 70. rokov života, ktoré boli v priemere 42 rokov spolu.

Obe šťastne zosobášené skupiny boli požiadané, aby vyriešili svoje problémy. Takže najzávažnejšie boli intimita, domácnosť, voľný čas, komunikácia a peniaze . V prípade starších párov sa zmienili aj o zdravotných problémoch. Témy, ktoré neboli také závažné, pozostávali zo žiarlivosti, rodiny a náboženstva.

Štúdia odhaľuje, ako šťastné páry „bojujú“, aby udržali manželstvo na dobrej ceste

Po chvíli si tím pri pozorovaní účastníkov všimol, že radšej diskutujú o problémoch, ktoré majú primerané riešenia. Vedci zistili, že všetky páry sa viac zameriavajú na distribúciu domácich prác a ako tráviť voľný čas .

Šťastné páry sa takmer nikdy nerozhodli diskutovať o problémoch, ktoré bolo ťažké vyriešiť. Čím viac času investujete do riešenia problémov, tým skôr sa vám podľa vedcov podarí nájsť optimálne riešenia.

Témy, ktorým sa šťastné páry radšej vyhýbajú

Štúdia odhaľuje, ako šťastné páry „bojujú“, aby udržali manželstvo na dobrej ceste

Podľa štúdie si šťastné páry vyberú stratégiu, ako sa vyhnúť najviac stresujúcim problémom . Fyzická intimita a zdravie patria medzi najmenej diskutované témy. A má to dôvod. Nemôžeme otvoriť tieto problémy bez toho, aby sme ubližovali pocitom druhej osoby. Týmto by si druhú stranu mohol dostať do pocitu hanblivosti alebo zraniteľnosti.

Najšťastnejšie manželské páry sa starajú o to, ako sa ich partneri cítia dobre.

Čím dlhšie si ženatý, tým menej sa hádaš.

Štúdia odhaľuje, ako šťastné páry „bojujú“, aby udržali manželstvo na dobrej ceste
Ako bonus si vedci tiež všimli súvislosť medzi šťastím a trvaním manželstva. Čím dlhšie ste spolu, tým menej problémov a hádok máte. Takže v zásade s časom sa páry rozhodnú riešiť svoje boje múdro.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov