Video

Býčie zápasy sa v Španielsku takmer skončili tragédiou: Býk oskalpoval toreádora

Býčie zápasy

videní: 5.1K

Býčie zápasy sa takmer skončili smrťou. Slávny španielsky matador José Padilla bol zranený pri zápase s býkom počas koridy v Arevalo (autonómna oblasť Kastília a León).

Býčie zápasy, alebo Korida, sú kontroverznou španielskou tradíciou, pri ktorej prišlo o život mnoho toreádorov a nevinných zvierat. Nechýbalo mnoho a nedávna Korida v Arevalo sa tiež mohla zapísať na čiernu listinu. Na videonahrávke nižšie je vidieť, ako býk zachytil 45-ročného matadora a ten vzápätí padá na zem. Muž dostal ešte niekoľko úderov, ale dokázal sa samostatne zdvihnúť na nohy a utiecť.

V zápase so zvieraťom Padilla prišiel o časť kože na hlave. Okamžite bol prevezený do nemocnice a úspešne operovaný. “Som úplne v poriadku, chcem všetkých uistiť, že po udalosti som vo veľmi dobrom stave,” uvádza RT slová matadora-veterána.

José Padilla je jedným z najznámejších španielskych toreadorov. Okrem rôznych vyznamenaní má na konte viac ako 30 zranení. Napríklad v roku 2011 v Zaragoze ho býk pripravil o oko, kvôli čomu dostal José prezývku Pirát. Počas toho istého zápasu si matador zlomil lícnu kosť a čeľusť a tiež poškodil pravé ucho, na ktoré doteraz nepočuje. Vlani na koride vo Valencii mu býk zlomil rebro.

 

Zdroj: Sputnik | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov