TOP 10

Najnebezpečnejšie zvieratá: Tieto zabijú ročne najviac ľudí

najnebezpečnejšie zvieratá

videní: 9.5K

Vieš, ktoré zvieratá sú pre človeka najnebezpečnejšie? Zrejme zostaneš prekvapený, keď ti povieme, že najnebezpečnejšie zvieratá pre človeka nie sú nejaké extrémne nebezpečné šelmy, ale obyčajné zvieratá, ktoré možno dennodenne stretávaš. Niektoré z týchto zvierat sa možno zdajú byť neškodnými, ale opak je pravdou. Nasledujúcich 10 zvierat zabije priemerne ročne najviac ľudí po celom svete.

Najnebezpečnejšia zvieratá pre človeka:

Krokodíl – 1000 úmrtí

Na rozdiel od aligátorov sú krokodíly zúrivé, teritoriálne a naozaj sa nestarajú o to, koho zabijú. Ak sa ocitneš blízko krokodíla, s veľkou pravdepodobnosťou ťa stiahne pod vodu, kde ťa zožerie. V tej chvíli sa nedokážeš brániť. Ročne zabijú krokodíly priemerne až 1000 ľudí.

Škorpión – 3250 úmrtí

Sú menšie ale o to nebezpečnejšie. Zo všetkých škorpiónov až 20 má dostatok jedu na to, aby dokázali zabiť dospelého muža. Napriek tejto skutočnosti sa ročne až milión prípadov, kedy škorpión bodne človeka. 3250 sa končí smrťou.

Hlístovce – 4500 úmrtí

Spôsobujú infekciu v tenkom čreve. Zvyčajne sa vyskytujú v tele malých detí. Napriek tomu kvôli nim zomrie ročne až 4500 ľudí.

Mucha tse tse – 10 000 úmrtí

tsetse

Zatiaľ čo obyčajná mucha je neškodná, táto je pre človeka nebezpečná. Mucha tse tse prenáša spavú chorobu – ktorá je pre človeka smrtiaca.

Smrtiace chrobáky – 12 000 úmrtí

Už z názvu je jasné, že sa týmto chrobákom budeš chcieť vyhnúť veľkým oblúkom.

 

 

Sladkovodný slimák – 20 000 úmrtí

Mohlo by to znieť hlúpo, keď povieme, že sladkovodné slimáky patria medzi najnebezpečnejšie zvieratá. Vec sa má však tak, že sú nositeľmi parazitických červov, ktoré spôsobujú bolesť brucha a krv v stolici a v moči. V priemere zabijú ročne až 20000 ľudí.

Pes – 35 000 úmrtí

dogs

Každý si myslí, že pes je najlepší priateľ človeka. Je to síce pravda, ale zároveň sú pre človeka aj veľmi nebezpečné, pokiaľ zlyhá výchova. Priemerne zabijú až 35000 ľudí ročne. Väčšina úmrtí sa stane v Afrike a v Ázii, kde je mnoho psov infikovaných besnotou.

Had – 200 000 úmrtí

Reč je o nebezpečných jedovatých hadoch. Tí zabijú ročne až 100 000 ľudí – podľa svetovej zdravotníckej organizácie. Mnoho vedcov však verí, že to číslo je oveľa vyššie a reálne sa jedná až o 200 000 úmrtí.

Ľudia – 437 000 úmrtí

Je to zrejme troška prekvapenie, prečo sú ľudia zaradení medzi zvieratami, ale zdroj z ktorého čerpáme uviedol, že podľa štúdie OSN, sa v priemere navzájom zabije až 437 000 ľudí.

Komár – 725 000 úmrtí

mosquito

Takže ktoré zviera zabije najviac ľudí? Ver alebo nie, je to maličký komár, ktorý je pre človeka veľmi nebezpečný (našťastie nie tie, ktoré sú u nás). Komár je totižto nosičom mnoho smrteľných ochorení, ako je napríklad malária. Ročne priemerne komáre zabijú až 725 000 ľudí.

 

 

Zdroj: list25 / topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen