TOP 10

Bermudský trojuholník: 10 zaujímavých faktov

bermudský trojuholník

videní: 14.4K

Premýšľal si niekedy nad tým, čo sa naozaj deje v Bermudskom trojuholníku? Dnes to vyriešime! No dobre, možno je to trocha ambiciózne tvrdenie, keďže záhadu nevedia vylúštiť ani vedci, ale my ti objasníme aspoň niekoľko mylných pochybností a mýtov a zároveň ti predstavíme niektoré teórie a fakty. Takže sa priprav, pretože toto je Bermudský trojuholník a 10 zaujímavých faktov o ňom. Popravde, niektoré tvrdenia prekvapili aj nás v redakcii.

Bermudský trojuholník: 10 zaujímavých faktov

10. Jedným z najšialenejších vysvetlení je to, že metánové bubliny, ktoré sa uvoľňujú z morského dna, spôsobujú potopenie lodí a pády lietadiel.

09. Predpokladá sa, že trosky z vrakov sa nenašli kvôli Golfskému prúdu, ktorý ich odnáša ďaleko preč.

08. Ďalšou z vymyslených teórií je havária vesmírnej lode, ktorá ťahá lode pod hladinu.

07. Jedno populárne sci-fi vysvetlenie hovorí, že Bermudský trojuholník je jedným z 12 Vile Vortexov, ktoré sa nachádzajú na našej planéte. Sú to miesta podobných zemepisných šírok s mnohými nevysvetlenými udalosťami.

vile vortices

06. V roku 2013 Svetový fond na ochranu prírody vybral 10 najnebezpečnejších plavebných trás na svete. Bermudský trojuholník však do zoznamu nezaradil.

05. Vedci naďalej tvrdia, že tajomstvo Bermudského trojuholníka je naozaj len senzácia, ktorú majú na svedomí spisovatelia a média. Tie sa na tejto záhade snažia zarobiť čo najviac peňazí.

04. V roku 1955 bola nájdená jachta, ktorá prežila tri hurikány. Chýbala jej však posádka!

03. Pobrežná stráž USA zistila, že v skutočnosti je počet zmiznutí nízky, vzhľadom na počet lodí, ktoré sa regiónom plavia.

02. Psychológovia tvrdia, že tajomstvo Bermudského trojuholníka pokračuje kvôli niečomu, čo nazývame „potvrdzujúce zaujatie“. Očakávame, že lode zmiznú a keď sa tak stane, posilňuje to našu vieru v tajomstvo. Preto je záhada Bermudského trojuholníka tak rozšírená po celom svete.

01. A koľko sa toho teda celkovo stratí v priebehu jedného roka? Ročne sa v oblasti stratí priemerne 20 lodí a 4 lietadlá.

Zdroj: list25 / topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen