Foto

Plávajúce mesto vznikne skôr, ako si myslíš!

plávajúce mesto

videní: 7.2K

Prvé plávajúce mesto na svete sa otvorí skôr, než by si čakal. Má byť nezávislým územím s vlastnými zákonmi. Takúto odvážnu predstavu majú tvorcovia.

Zdá sa ti to ako sci-fi? Nie, necitujeme zo žiadnej Verneovky. Toto bude realita už v roku 2020. Seasteading Institute, nezisková organizácia so sídlom v San Franciscu vyvíja túto myšlienku od svojho vzniku v roku 2008. Už dosiahla dohodu s vládou Francúzskej Polynézie o začatí testovania vo ich vodách.

Reálne plávajúce mesto je akýmsi startupom vo svojej oblasti. Prezident Seastaudského inštitútu, Joe Quirk, pre New York Times povedal: „Môžeme vytvoriť obrovskú rozmanitosť zriadení pre rôznorodých ľudí.“

Príslušná komunita by mala pozostávať z približne tuctu stavieb vrátane domov, hotelov, kancelárií a reštaurácií. Inžinieri a architekti už navštívili zatiaľ utajemú lokalitu, kde by sa projekt mal zrealizovať. Hlavným cieľom tohto projektu je „oslobodiť ľudstvo od politikov“ a „prepísať pravidlá, ktoré riadia spoločnosť“.

Quirk tvrdí, že takéto plávajúce mesto bude stáť približne 167 miliónov dolárov. Inštitút Seasteading už získal finančné prostriedky od zakladateľa spoločnosti PayPal Petra Thiela, avšak pre ďalšiu fázu projektu inštitút dúfa, že dostanú “initial coin offering” (ICO). Ide o prvotnú ponuku digitálnej meny skôr, ako sa dostane na burzu. Firmy sa snažia takýmto spôsobom získať kapitál na svoje prohekty. Rozmnožujú peniaze vytvorením a predajom virtuálnej meny. Je to podobné ako s akciami.

TOPdesať ťa pozíva na akúsi virtuálnu obhliadku tohto fascinujúceho mesta, ktoré bude stáť priamo na vode. Fotografie vyzerajú naozaj dobre!

Plávajúce mesto už nie je iba science fiction

plávajúce mesto

 

Inštitút Seasteading, nezisková organizácia so sídlom v San Franciscu, túto myšlienku vyvíja od založenia organizácie v roku 2008

plávajúce mesto

 

Už dosiahla dohodu s Francúzskou Polynéziou. Čoskoro začne testovanie vo vodách na ich území.

plávajúce mesto

 

„Ak by sme mohli mať plávajúce mesto, bol by to v podstate startup projekt.“

plávajúce mesto

 

„Môžeme vytvpriť nespočetné množstvo zriadení pre akýchkoľvek ľudí.“

plávajúce mesto

 

Plávajúce mesto by malo pozostávať z niekoľkých druhov budou – domy, hotely, kancelárie, …

plávajúce mesto

 

Inžinieri a architekti, ktorí sa majú podieľať na projekte už navštívili oblasť, kde vy malo vyrásť mesto na vode.

plávajúce mesto

 

Na začiatku myšlienky stáli dva ciele – „oslobodiť ľudstvo od politikov“ a „prepísať pravidlá, ktoré riadia spoločnosť“.

plávajúce mesto

 

Budovanie tohto fascinujúceho miesta bude stáť okolo 167 miliónov dolárov.

plávajúce mesto

 

Pozývame ťa aj na videoobhliadku plávajúceho mesta.

Zdroj: Boredpanda / topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen