Foto

Po zatknutí kvôli drogám začal zdobiť zvieracie lebky

Zvieracie lebky

videní: 5.9K

„Myslím si, že všetci sme tak trocha fascinovaný smrťou,“ hovorí Victor, ktorý zdobí vyrezávaním zvieracie lebky.

Victor pochádza z Transylvánie v Rumunsku. Tomuto koníčku sa začal venovať po zatknutí za držanie omamných látok pred štyrmi rokmi. „Začal som zdobiť lebky, pretože som bol na odvykačke. Bola to moja jediná cesta, ako som to mohol dochádzať. Tento koníček mi zachránil moju duševnú pohodu počas toho, ako som trpel,“ hovorí Victor. „Moja priateľka mi dala prvú lebku preto, aby som ju vyčistil a zároveň si tak upokojil nervy. Potom ma napadlo, že by sa dala pekne ozdobiť pomocou vrtáku.

Tvárou v tvár pri voľbe medzi časom stráveným vo väzení a mastnou pokutou si Victor vybral pokutu. Zdobiť začínal s nemotornými a nevhodnými nástrojmi, začal sa učiť zložitostiam rezbárstva. Pri tom všetkom počúval trocha zvláštnu muziku (black metal, doom a stoner). Skupiny ako Sleep, Uncle Acid a the Deadbetas, Pentagram a Bongripper mu pomáhali dostať sa do tej správnej nálady.

Po rokoch sa mu podarilo našporiť hotovosť na vhodné profesionálne nástroje, ktoré sú určené na podobnú prácu. Od jeho začiatkov ubehlo kus času a momentálne si jeho lebky kupujú zákazníci z celého sveta. „Tieto lebky predávam rôznym ľuďom rôzneho vierovyznania a národnosti. Neexistuje žiaden konkrétny typ osoby, ktorý si takéto lebky kupuje,“ povedal Victor.

Victor dostáva svoje lebky z rôznych zdrojov. „Zvyčajne ich nájdem v lese pri prechádzkach, na blšom trhu, niekedy ich zasa dostávam od miestnych poľnohospodárov, ktorí zvieratá chovajú kvôli mäsu. Najdôležitejšie je lebku poriadne vyčistiť. Čistenie je samo o sebe intenzívnym procesom, ktoré zahŕňa varenie, vzduchový kompresor a nakoniec aj kúpeľ s peroxidom vodíka, ktorý lebku dokonale vybieli.“

Takto Victor skrášľuje zvieracie lebky:

 

 

Zdroj: Boredpanda / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen