Foto

90-ročná babička maľuje na domy nádherné moravské motívy

90-ročná babička

videní: 10.7K

Možno si ešte pamätáš na starší článok o jednej malej poľskej dedinke, kde je každý dom pokrytý kresbami nádherných kvetov. Ak nie, nájdeš ho na tomto ODKAZE. 90-ročná obyvateľka českej obce Louka sa usiluje o to, aby zo svojej rodnej dedinky urobila rovnako krásnu a očarujúcu dedinu. Každý rok tak trávi jar a leto zdobením okenných a drevených rámov. Nevynechá ani steny domčekov.

Anežka Kašpárková, bývalá poľnohospodárska robotníčka sa tomuto koníčku začala venovať vďaka jednej miestnej ženy, ktorá robila túto prácu už nejaké tie roky pred ňou. Použitím nádhernej modrej farby a malého štetca vytvára zložité kvetinové vzory inšpirované tradičnými moravskými umeleckými dielami. Aj napriek tomu, že sa o tejto žene dozvedá viac a viac ľudí, žena naďalej tvrdí, že to robí iba pre svoje potešenie. “Som umelkyňa,” povedala žena českým mediám. “Iba si to užívam a chcem pomôcť.”

Vek je naozaj iba číslo, najmä pokiaľ ide o kreativitu. Pozri si nasledujúce fotografie a pokochaj sa touto nádhernou krásou.

90-ročná babička takto krásne skrášľuje svoju dedinku

Zdroj: boredpanda / topdesat
Fotografie: Antonín Vrba, Obec Louka, Wikipédia, Boredpanda, Facebook

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov