TOP 10

Top 10: Ktoré mesto je najdrahšie na svete?

mesto

videní: 24.7K

Rozmýšľal si niekedy, ktoré mesto na svete je to úplne najdrahšie? Odpoveď ponúka portál Numbeo. Ten vypracoval index nákladov na život v jednotlivých mestách sveta. Porovnáva ceny potravín, dopravy, alkoholu, ale aj energie či cigariet. Indexe nezahŕňa náklady na bývanie. No čo povieš? Ešte stále je na Slovensku draho? 

 

 

10. Luxemburg – Luxembursko (96,32)

mesto

V Luxemburgu sídlia mnohé európske inštitúcie a taktiež je finančným centrom. Právoplatne sa radí k najdrahším mestám sveta. Za jedlo pre dvoch v stredne drahej reštaurácii zaplatíte okolo 70 eur. Miestne pivo si vychutnáš za 5 eur. Za základné energie platia obyvatelia 218 eur.

 

9. Tokio – Japonsko (99,47)

mesto

Ak si chceš v Tokiu kúpiť mesačník na miestnu dopravu, vyjde ťa na 76 eur. Energie stoja 148 eur, jedlo pre dvoch takmer 40 eur. A pivo zahraničnej značky zoženieš aj za 3,60 eur. Ak si však labužník a v kaviarni si vypýtaš kapučino, zaplatiť zaň môžeš aj 3 eurá.

 

8. San Francisco – USA (100,00)

mesto

Vitaj v drahých Spojených štátoch amerických. Za jedlo v McDonald zaplatíš 6,70 eur. Domáce pivo stojí 5 eur a zahraničné je ešte o euro drahšie. Kávičkári sa tiež nebudú tešiť. Kapučíno vychádza na 3,70 eur. Ak si si myslel, že na Slovensku sú škôlky drahé, tak v San Franciscu vychádza mesačný poplatok v škôlke až na 1640 eur.

 

7. Kodaň – Dánsko (101,02)

mesto

V Kodani je jedlo a alkohol jednoducho superdrahé. V najlacnejších podnikoch zaplatíte za jednu porciu minimálne 16 eur. Jedlo pre dvoch v stredne drahej reštaurácii sa šplhá až na hranicu 80 eur. Domáce pivo v pollitráku vychádza na 6 eur. Jeden lístok na verejnú dopravu stojí 3,23 eur.

 

6. Honolulu – Hawai – USA (103,71)

mesto

Za tento exkluzívny raj na zemi si treba aj exkluzívne priplatiť. Mesto Honolulu je najdrahším americkým mestom. Jedlo vo veľmi lacnej reštaurácii stojí 15 eur. Zahraničné pivo vychádza na 6 eur, kapučíno na 4 eurá. Toto mesto nepoteší ani fajčiarov. Krabička cigariet odráta z tvojho rozpočtu celých 9 eur.

5. Nassau – Bahamy (108,38)

mesto

Daňový raj akosi ráta s tým, že všetci majú na účte dostatok finančných prostriedkov. Belasé more, krásne pláže, nezabudnuteľná atmosféra a vysoké ceny. Fľaša stredne drahého vína stojí v obchode 17 eur, polkilový chlieb stojí 3 eurá. Za jedlo pre dvoch v reštaurácii zaplatíš až 74 eur.

 

4. Stavanger – Nórsko (122,94)

mesto

Priemerná štvorčlenná rodina v Nórsku minie na život aj 4000 eur. A to do tejto sumy nerátame náklady na prenájom. V stredne drahom podniku zaplatíš za jedlo pre dvoch 99 eur. Toto mesto ponúka aj domáce pivo. Za 8,56 eur si ho určite vychutnáš. Ak by si predsa len chcel pivo z dovozu, zaplatíš cez 9 eur. Mesto Stavanger to neuľahčilo ani fajčiarom, ktorí za krabičku cigariet zaplatia viac ako 11 eur.

 

3. Reykjavík – Island (128,25)

mesto

Ďalšie drahé mesto na severe. Drahé jedlo, ešte drahší alkohol a krabička cigariet za vyše 10 eur. Za pollitrák piva zaplatíš priemerne 8 eur, za jedlo v McDonald takmer 13 eur. Ak by si aj napriek tomu chcel pozvať frajerku na večeru, priprav si minimálne 96 eur. Priemerná rodina potrebuje mesačne až 4200 eur.

 

2. Hamilton – Bermudy (148,62)

mesto

Ďalší raj na Zemi. Ale poriadne drahý. Štvorčlenná rodina potrebuje mesačne na život bez nájmu 4850 eur. Za jedlo v lacnej reštaurácii zaplatíš 23 eur, večera pre dvoch sa môže predražiť aj na 107 eur.  Jednosmerný lístok na dopravu stojí 3,60. To aby si človek rozmyslel, či sa vôbec chce vrátiť.

 

 1. Zürich – Švajčiarsko (149,24)

mesto

Najdrahšie mesto sveta nie je až tak ďaleko. Ak chceš prežiť so svojou rodinou mesiac v Zurichu, vyjde to na 5000 eur. Kapučíno stojí 4,30 eur a 3 dcl Coca Coly vychádza na 3,70 eur. Porcia v McDonalde stojí aj 12 eur. V lepšom podniku si priprav 91 eur pre dvoch. K tomu si ešte prirátaj drahú dopravu, energie a aj prenájom.

Zdroje: HN televízia / topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen