Zaujímavosti

Keď nájdeš pod mostom niečo, čo ťa naozaj prekvapí

pod mostom

videní: 6.3K

Kto z vás by chcel žiť dobrovoľne pod mostom? Žiadne ruky nie sú hore? Termín „pod mostom“ ti hneď v hlave evokuje skupinku neprispôsobivých občanov sediacich okolo malého ohníka s lacným aperitívom v ruke. To je však chyba a my ti to dokážeme v našom dnešnom článku.


Ocitnúť sa pod mostom nemusí byť negatívnym zážitkom. Práve naopak! Dokáže ti to mladý kreatívny inžinier a dizajnér  Fernando Abellanas. Spomínanému pánovi raz skrsol v hlave geniálny nápad a z jeho realizácie sa ti podlomia kolená. Jednoducho si jedného krásneho dňa povedal, že pod mostom si vytvorí vlastnú malú pracovňu. Akúsi pojazdnú kanceláriu s nápadom.

V tejto „miestnosti“ sa nachádza stôl, stolička a dve police, ktoré poskytujú úložný priestor. Viac by predsa nedostal ani v najluxusnejšej kancelárii. Čo viac by potreboval? Teda okrem toho zaujímavého výhľadu a pokoja…

Abellanas postavil svoje pracovisko pod jedným z mostov vo Valencii v Španielsku. A aj keď sa to nezdá, dokonalo splynulo s prostredím okolo.


Každý z nás jednoducho potrebuje nájsť akési „svoje miesto na Zemi“. Tento geniálny dizajnér si ho našiel pod mostom. má tam súkromie a môže nerušene nechať svoju myseľ expandovať.

Všetok nábytok je pripevnený k betónovej stene mosta. Fernando sa k nemu dostane pomocou ručnej kľuky, ktorou zdvihne plošinu do požadovanej výšky. Večery v tomto priestore sú jednoducho kúzelné. Zažať lampu a len tak si čítať v bezpečí svojho „bunkru“, ktorý je dobre skrytý pod mostom, to nemôže len tak hocikto. A keď sa ho zmocní únava, jednoducho si vytiahne vankúš a prikrývku.

Presné umiestnenie svojho netradičného pracoviska však necháva autor zahalené rúškom tajomstva. Tvrdí, že tento projekt je ľahko „pominuteľný“ a dočasný. Keďže svoju kanceláriu si nevie zamknúť na kľúčik stačí, že ju objavia nesprávni ľudia. Rozkradnúť nábytok a vybavenie totiž nebude žiaden problém. Preto nechce prezradiť konkrétne miesto, kde tento unikát stojí. Alebo skôr visí.

Presvedčte sa o jedinečnosti a nápaditosti tohto projektu na fotografiách v dnešnom príspevku…

 

pod mostom

pod mostom

pod mostom

pod mostom

pod mostom

pod mostom

pod mostom

pod mostom

pod mostom

Zdroj: Boredpanda / topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen