Video

Hrôzostrašný pád záchranárského vrtuľníka pod vrcholom hory Glossglockner


videní: 5.7K

Na nasledujúcom videu si môžeš pozrieť pád vrtuľníka pod vrcholom rakúskej hory Glossglocker. Záchranársky vrtuľník sa snažil pomôcť horolezcovi, ktorý trpel srdcovými ťažkostiami. Celá nehoda sa pritom odohrala pod vrcholom najvyššej hory v Rakúsku. Neuveriteľné zábery ukazujú, že helikoptéra sa náhle vymkla riadeniu a rotujúc padala k zemi. Priamo na človeka, ktorému sa našťastie podarilo vrtuľníku vyhnúť a tak ho pri páde nezasiahol.

Napriek silnému nárazu bol pilot, záchranár a pacient  v poriadku. Iba záchranár utrpel po páde vrtuľníka nejaké menšie zranenia. Pacienta do nemocnice odviezol iný vrtuľník. Zatiaľ nie je známa príčina pádu vrtuľníka. Trosky boli prevezené na miesto, kde sa vykoná expertíza, ktorá určí príčinu nehody. Roy Knaus výkonný riaditeľ spoločnosti Heli-Tirol pre miestnu tlač uviedol, že je veľmi pravdepodobné, že k havárii došlo kvôli vyššej nadmorskej výške. “Príčinou mohlo byť aj to, že stroj bol príliš ťažký s dodatočnou hmotnosťou pacienta,” vysvetlil Knaus. Našťastie sa však nikomu nič vážnejšie nestalo, odniesol si to iba stroj.

 

Celú nehodu sa podarilo zachytiť na video:

1e3)g=1e3;else if(200>~~g)g=200;f.height=g}if(“link”===d.message)if(h=b.createElement(“a”),i=b.createElement(“a”),h.href=f.getAttribute(“src”),i.href=d.value,i.host===h.host)if(b.activeElement===f)a.top.location.href=d.value}else;}},d)a.addEventListener(“message”,a.wp.receiveEmbedMessage,!1),b.addEventListener(“DOMContentLoaded”,c,!1),a.addEventListener(“load”,c,!1)}(window,document);
//]]>

Zdroj: telegraph / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore
});

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov