TOP 10

10 najnebezpečnejších krajín pre turistov. Týmto destináciám je lepšie sa vyhnúť oblúkom

10 najnebezpečnejších krajín

videní: 9.9K

Svetové ekonomické fórum nedávno vydalo správu o konkurencieschopnosti cestovného ruchu, ktorá analyzuje odvetvie cestovného ruchu a turizmu v 136 krajinách. Tu je 10 najnebezpečnejších krajín, ktorým by si sa mal túto dovolenkovú sezónu vyhnúť.

Ako súčasť tejto správy WEF hodnotí bezpečnosť každej z týchto krajín. Pri príležitosti tohto hodnotenia sa fórum „zameriava na to, do akej miery krajina vystavuje turistov a podniky bezpečnostným rizikám súvisiacim hlavne so závažným poškodením ľudí (násilím a terorizmom)“. Poradie je založené na prevalencii násilia a terorizmu, nezohľadňuje drobné zločiny.

 

10. Ukrajina

chornobyl-1209692_1280

Boje u nášho východného suseda stále prebiehajú vo východných a juhovýchodných regiónoch Ukrajiny – konkrétnejšie v regiónoch Doneck, Luhansk a Krym. Civilisti aj naďalej umeirajú.

 

9. Honduras

honduras-1032398_1280

V Hondurase je jedna z najvyšších mier vrážd na svete. Oblasti Gracias a Dios sú obzvlášť postihnuté trestným činom a obchodovaním s drogami a chýba im silná polícia alebo vojenská prítomnosť. Tegucigalpa, San Pedro Sula a La Ceiba sú ďalšie nebezpečné oblasti, 70 % vrážd amerických občanov za posledných sedem rokov sa stalo práve v týchto okresoch.

 

8. Keňa

 

agent-1239350_1280

Hoci sa mnohé teroristické útoky vyskytujú mimo hlavného mesta Nairobi, hrozba terorizmu je stále vysoká. Bombardovanie granátmi, ako aj streľba a dobodanie sú bežnými formami útokov.

 

7. Egypt

 

criminal-1563428_1280

ISIS a ďalšie extrémistické skupiny predstavujú vážne ohrozenie verejných miest v Egypte vrátane turistických oblastí. Skupiny sú tiež známe svojim zameraním na útoky na rôzne spôsoby dopravy.

 

6. Venezuela

 

flare-1566858_1280

Nedostatok základného tovaru, ako je voda, potraviny, liečivá a elektrická energia, viedli k veľkým sociálnym nepokojom a kriminalite vo Venezuele. Krajina má jednu z najvyšších mier kriminality na svete; ozbrojené lúpeže, vraždy, únosy a krádeže sú vo väčšine oblastí na dennom poriadku. Americké ministerstvo zahraničných vecí varuje pred cestou do Venezuely.

5. Nigéria

revolution-14913

Dve extrémistické skupiny, Boko Haram a Islamský štát sú zodpovedné za veľké množstvo násilia, ku ktorému dochádza v Nigérii a často sa zameriavajú na husto osídlené oblasti a objekty záujmu, ako sú kostoly, školy, reštaurácie, hotely a zábavné zariadenia. Americké ministerstvo zahraničných vecí hovorí, že návštevníci „by mali byť obozretní na verejných stretnutiach a miestach, ktoré navštevujú cudzinci“ a „byť mimoriadne opatrní v celej krajine kvôli hrozbe násilia“.

 

4. Pakistan

fort-824774_1280

Náboženský konflikt už roky sužuje Pakistan a násilie voči niektorým náboženským skupinám je stále bežné v celej krajine. Pakistánska vláda tiež výrazne obmedzuje slobodu prejavu a zakazuje prístup cudzincov na početné miesta v celej krajine.

 

3. Salvádor

camera-2292843_1280

Okrem toho, že má jednu z najvyšších úrovní vraždy na svete, je Salvádor známy aj mnohými gangmi, ktoré sú známe ako mará. Násilie medzi gangmi zahŕňa všetko od vydierania po obchodovanie s drogami.

 

2. Jemen

the-eruption-2096161_1280

Skupiny rebelov so sídlom v hlavnom meste Jemenu, Sanaa, sa aj naďalej zameriavajú na únosy občanov USA. Extrémistické skupiny, ako napríklad Al-Káida, pôsobia aj v krajine a kvôli pozemným mínam a leteckým útokom väčšina obyvateľov Jemenu nemá zabezpečené základné potreby ako potraviny, vodu a lekársku pomoc.

 

1. Kolumbia

police-275875_1280

Hoci Kolumbia už nie je taký nebezpečná ako kedysi – Medellín bol v minulom roku označený za najlepšiu destináciu v Južnej Amerike podľa World Travel Awards – návšteva krajiny stále predstavuje veľké riziko. Bacrim, ozbrojené gangy, sú zodpovedné za únosy, obchodovanie s drogami a lúpeže, ktoré sa vyskytujú po celej krajine, zatiaľ čo teroristické činy sú bežné v mnohých veľkých mestách, ako je Bogota.

Zdroj: Business Insider / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen