TOP 10

Elvis Presley: 10 zaujímavostí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Kráľovi Rock n rollu


videní: 12.0K

Elvis Presley patrí medzi najväčšie kultúrne ikony na svete. Okolo života a smrti kráľa Rock’n’rollu však existuje mnoho hmlistých informácií a záhad. Niektorí ľudia si dokonca myslia, že jeho smrť bola fingovaná a Elvis žije dodnes. V tomto článku sa dozvieš 10 zaujímavostí, ktoré si pravdepodobne nevedel o Elvisovi Presleym.

 

1. Elvis Presley je považovaný za najpredávanejšieho umelca všetkých čias.

Predal totiž viac ako 500 miliónmi predaných albumov. Medzi jeho najväčšie hity napríklad patria skladby Can’t Help Falling in Love, Hound Dog, či Jaillhouse Rock. Má to však háčik….

 

2. Elvis Presley nenapísal ani jednu zo svojich piesní.

„Je to všetko veľký podvod. V živote som nepísal žiadnu skladbu. Dostávam jednu tretinu odmeny za nahrávanie. Zdá sa mi to múdrejšie. Nikdy som nemal nápad na pieseň. Možno len raz ,“ povedal Elvis v jednom z rozhovorov.

3. Elvis Presley bol pôvodne blonďák.

Presne tak. Kráľ Rock’n’rollu, ktorého všetci poznáme pre napomádované tmavočierne vlasy, bol v skutočnosti takmer presným opakom. Pôvodné blonďavé vlasy si pravidelne farbil.

 

4. Elvis Presley nenávidel Johna Lennona.

Vždy, keď niekto pri Elvisovi spomenul Johna Lennona, začala legenda rock’n’rollu zúriť. Podľa niektorých zdrojov chcel Elvis Lennona zmlátiť kvôli jeho antivojnovým postojom.

5. V roku 2012 sa do dražby dostala spodná bielizeň Elvisa Presleyho…

…avšak nikto nebol ochotný si ju kúpiť. Najvyššia ponuka bola 8-tisíc dolárov, no majiteľ požadoval najmenej 11-tisíc. Na druhej strane, Elvisova Biblia sa predala za 94.600 dolárov.

6. Elvis Presley nikdy nevystupoval mimo Severnej Ameriky.

Napriek tomu, že približne 40 % predajov jeho muziky pochádzalo zo zvyšku sveta, Elvis nikdy nekoncertoval mimo Spojených štátov s výnimkou pár koncertov v Kanade 1957. Niektoré zdroje tvrdia, že jeho manažér bol nelegálny prisťahovalec do Spojených štátov a obával sa, že po vycestovaní by ho orgány nepustili späť do krajiny.

7. Elvis Presley mal dvojča.

8. januára 1935 sa narodil Elvis Aron v dvojizbovom dome svojich rodičov v East Tupelo v Mississippi, asi 35 minút po svojom identickom bratovi Jesse Garonovi, ktorý sa však narodil mŕtvy.

 

8. Elvis Presley mal čierny pás v karate.

V roku 1960 v Memphise získal Elvis svoj prvý čierny pás. Neskôr Elvis trénoval pod majstrom Kang Rheeom, ktorý mu udelil čierny pás siedmeho stupňa, kým si Elvis otvoril svoje vlastné centrum, Tennessee Karate Institute.

9. Elvis Presley dal vodičovi limuzínu ako sprepitné.

Elvis Presley sa raz spýtal svojho vodiča limuzíny: „Vlastníš túto limuzínu alebo pracuješ pre spoločnosť?“ Odpovedal: „Pracujem pre spoločnosť.“ Elvis povedal: „Nuž, teraz je limuzína tvoja.“ Sprepitným pre vodiča od Elvisa Presleyho bola práve limuzína.

 

10. Elvis Presley nepoznal noty.

Akokoľvek zvláštne to môže znieť, pravdou je, že Elvis nikdy nedostal formálne hudobné vzdelanie. Dokonca ani nevedel čítať noty, hral iba podľa ucha.

Zdroj: factslides / topdesat
Zdroj titulnej fotografie: „Elvis-Presley-elvis-presley-22316471-188“ (CC BY 2.0) by f/queridoelvis

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen