TOP 10

TOP10 skvelých ruských filmov, o ktorých si doteraz pravdepodobne nepočul


videní: 57.4K

Väčšina filmov, ktoré sa u nás dostanú do kín alebo idú v televízii, pochádza zo západu. Je škoda, že filmy, ktoré sú natáčané v našej blízkosti, sa k nám dostanú málokedy. Sú však aj také filmy, ktoré sa u nás skoro vôbec nevysielajú, a to filmy z východu. Preto si dnes priblížime 10 ruských filmov, ktoré sa oplatí pozrieť.

 

Kliatba kúzelného kameňa

Film rozpráva príbeh o Babe Jage, ktorá šla so svojou krásnou dcérou na lúku natrhať kvety. Avšak keď sa dotkla kameňa bytia, zmenila sa na Kamennú kráľovnú, navždy uväznenú v kamennej veži. Zázračné zrkadlo jej poradí, že ak nájde majstra, ktorý kameň oživí, bude môcť ovládnuť celý svet. Ivan, učiaci sa za majstra, sa odváži prijať výzvu Kamennej kráľovnej a vytesať z kameňa kvet, aby vyslobodil krásnu Katarínu, do ktorej sa zamiluje.

Tento príbeh obsahuje všetko. Zlú kráľovnú, rozmaznanú dcéru, švárneho Ivana a dokonca aj nikdy nestarnúcu Babu Jagu. Je plný vtipných scén a zanechá ti príjemný úsmev na tvári.

 

Päť neviest

Dej sa odohráva v roku 1945. Piati mladí letci musia ostať v službe v Berlíne. Všetci však už zúfalo myslia na to, kedy sa oženia, a či pre nich vôbec ostanú nejaké slobodné dievčatá. Keď jedného z nich prevelia domov, ostatní ho požiadajú o maličkú láskavosť. Chcú, aby sa namiesto každého z nich oženil s nejakým pekným dievčaťom u nich doma. A tak mladý vojak odlieta s dokladmi svojich štyroch kamarátov domov, aby sa oženil so svojím dievčaťom a ďalšími štyrmi, ktoré musí najprv presvedčiť, aby sa vydali za mužov, ktorých nikdy nevideli. Čo však spraví, ak má na svoju úlohu len jediný deň a jeho milá tým nie je vôbec nadšená?

 

Ako si Vasia Aľonušku zaslúžil

Na začiatku je Vasia, ktorý páli uhlie a Aľonuška, ktorá hľadá kozu. Keď sa stretnú, hneď sa do seba zamilujú. Avšak Aľonušku unesú, lebo si ju za manželku vybral starý čarodejník. A tak sa Vasia môže vybrať na dlhú cestu, počas ktorej pomáha všetkým, ktorých stretne, snaží sa vyhnúť všetkým svadbám, ktoré mu pripravia a prekonáva nástrahy na súši, ale aj pod vodou.

Klasická ruská rozprávka, ktorá ti hneď pripomenie Mrázika, a to nielen vďaka rovnakým hercom. Hemží sa to tu folklórom, vtipnými scénami a hlavne akousi nostalgiou, ktorá ťa prenesie do detstva.

 

Hitler kaput!

Paródia špionážnych filmov hovorí o ruskom agentovi Alexandrovi, ktorý sa tvári ako nemecký vojak. Bormann je homosexuál, ktorý miluje ruského agenta. Hitler šňupe kokaín a je mu jedno, že po chodbách chodia zahraniční agenti. Všetko sa zmení, až keď sa na padáku znesie radistka Zina.

Táto komédia si robí žarty zo všetkého a všetkých. Dej má rýchly spád a nie je tu núdza o pekné herečky či vtipné situácie.

 

Vykrutasy

Hlavným hrdinom tohto príbehu je učiteľ Slava, ktorý príde do Moskvy s cieľom predať knihu, no pritom sa zamiluje do krásnej Nadi. Svadba je na spadnutie, hostia sú pozvaní, ale Slavovi doma všetci bránia vrátiť sa do Moskvy. Nadja zasa stretne bývalého priateľa, ktorý je odhodlaný získať ju späť. Slavo však vymyslí nepriestrelný plán, ako sa dostať na vlastnú svadbu.

Je pravdou, že hlavným lákadlom tohto filmu je Mila Jovovich, ktorá výnimočne nikoho nezabíja ani s nikým nebojuje. Dej je veselý a film má príjemnú rodinnú atmosféru.

 

Bajkonur

Čo spadne z neba, to si môžeš nechať. – Pravidlo, ktorým sa v kazašskej stepi riadi každý. Mladý Iskander je očarený vesmírnou stanicou Bajkonur, ako aj krásnou Juliou, ktorej let do vesmíru sleduje celý svet. Ale keď Julia spadne v malej kapsule na zem a Iskander ju nájde, zneužije toto pravidlo vo svoj prospech. A tak si Julia, ktorá si nič nepamätá, myslí, že je s Iskanderom zasnúbená. Lož má však krátke nohy.

My z budúcnosti

Film o štyroch kamarátoch, ktorí na čiernom trhu predávajú artefakty z druhej svetovej vojny. Náhodou sa prekopú do vojenského bunkra, v ktorom nájdu mnoho artefaktov a medzi nimi aj svoje doklady s fotkami. Myslia si, že je to náhoda. Po skoku do jazera sa však vynoria rovno v roku 1942. Najväčším problémom nie je ako sa dostať späť, ale ako prežiť.

Vojnový film, ktorý ti ponúkne dobrý dej a mravné ponaučenie. K tomuto filmu bolo natočené aj pokračovanie My z budúcnosti 2.

 

Vij

Jonathan Green je kartograf, ktorý cestuje smerom na východ. Prejde Transylvániu aj Karpaty, keď zablúdi v hmle a ocitne sa v malej dedinke uprostred hustých lesov. Miestni obyvatelia, ktorí sú viac než podivní, mu rozprávajú príbeh o dievčine Pannočke, ktorú jej milý modlením zachránil pred hroznými netvormi z iného sveta. Jonathan však príbehom neverí, keďže je vedec, avšak čoskoro sa presvedčí o tom, že v každom príbehu je kúsok pravdy.

Bitka o Sevastopoľ

Táto snímka sa snaží opísať životný príbeh Ľudmily Pavličenkovej, ktorá sa rozhodne bojovať za svoju vlasť a stane sa najúspešnejšou sovietskou snajperkou. Sledujeme príbeh jej života, krátke lásky, stratu priateľov, ale aj stretnutie s Eleanou Rooseveltovou.

Aj keď sa tento film nesie v smutnej atmosfére, určite sa pri ňom nebudeš nudiť.

 

Svojráz národného lovu

Mladý Fín sa vyberie na vysnívaný lov do Ruska, avšak po príchode zistí, že jeho predstavy sú od reality veľmi ďaleko. Zisťuje, že hlavným záujmom lovcov je vypiť toľko vodky, koľko sa len dá.

Táto ruská komédia ťa aj napriek svojej jednoduchosti prinúti dívať sa až do konca. Absurdné situácie a úprimný humor sú zárukou toho, že sa pri nej nebudeš nudiť. Film sa vďaka svojej obľúbenosti dočkal mnohých pokračovaní, ktoré tiež stoja za zhliadnutie.

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov