TOP 10

TOP 20 českých a slovenských piesní, ktoré ťa zaručene rozplačú. Druhá časť


videní: 28.6K

Náš rebríček sa pomaly dostáva do svojho finále. Ak sme ťa ešte nerozplakali, priprav sa na poriadny nával emócií. Pri týchto songoch sa dokáže ovládať málokto. Aj ten najdrsnejší drsňák z našej redakcie vypustil slzičku. Tak poďme na to…

10. Karel Kryl – Bratříčku Zavírej Vrátka

Ikonická osobnosť, veľký pesničkár a básnik, hlavný predstaviteľ československého protikomunistického protestsongu, veľký človek… Jeho piesne sú notoricky známe. Preto nesmie chýbať sni v tomto rebríčku. Pieseň Bratříčku Zavírej Vrátka vyvoláva svojou reálnosťou a úprimnosťou zimomriavky. V skladbe je ukrytý nesmierny smútok nad baránkom, ktorého prenasleduje vlk.

 

9. Peter Nagy – Kristínka

Kristínka iba spí… Príbeh tejto skladby dlhé roky dojíma nielen ženské pohlavie. Tragická gradácia končí posledným vydýchnutím v spevákovom náručí. O existencii tejto dievčiny sa polemizuje desaťročia. Nagy priznal, že skladba bola marketingový ťah, aj keď akási Kristínka v jeho živote svoju úlohu zohrala. Rozišli sa však úplne normálne. Či sa už z brál zrútila, alebo nie, pieseň vyvoláva silné emocionálne zážitky dodnes.

 

8. Pavel Callta – Propojeni

Mladý spevák si už stihol ukradnúť srdcia mnohých českých a slovenských žien. Skladba Propojení má dojemný klip, ktorý je plný náznakov a odkazov na text piesne. Ten spevák prežíva úplne neskutočne. Aj v dnešnom svete dokáže chlap ukázať, keď niekoho naozaj miluje a my mu to žerieme aj s navijákom. Tmavý les, dojemný tanec a spriaznená duša, to je tá pravá kombinácia, ktorá nás dovedie k slzám.

 

7. Kontrafakt – Počkaj tam na nás hore

Aj najväčší odporcovia rapu poznajú túto skladbu od chlapcov z Kontrafaktu. Je to doslova akási hymna smrti. Každý z nás, komu niekoho osud zobral, si schuti poplakal práve pri tomto texte podfarbenom jednoduchou nerušivou melódiou. Pieseň citlivo rozpráva príbeh mladých ľudí, ktorí nečakane zomreli a ich blízkych, ktorí za nimi smútia. Zamrazí ťa aj fakt, že niekoľko ľudí si pri tejto skladbe siahlo naozaj na svoj život.

 

6. Janek Ledecký – Proklínám

Od začiatku máš pocit, že Janek má v ruke hrnček s vodou a chce sa v ňom utopiť. A topí sa a topí vo vlastnom smútku a po chvíľke sa začínaš utápať s ním. Chtiac-nechtiac dokáže touto skladbou doslova sfanatizovať dav. Ľudia sa hýbu do rytmu zo strany na stranu a nekontrolovateľne im po lícach stekajú slzy.

 

 

5. Lucie – Chci zas v tobě spát

Už keď počuješ ten orechester máš slzy na krajíčku. A potom začne spev a spoveď človeka, ktorý otvorene vyznáva svoje city. Je to jedna z najromantickejších piesní vôbec, a preto by si sa nemal hanbiť, ak ti pri nej újde nejaká ta slzička pri spomienke na lásku tvojho života.

 

4. Juraj Hnilica – Aká si krásna

Láska k žene je možno dojemná, no keď vaše srdce naplní Juraj Hnilica láskou k našej Zemi, je to úplne iný zážitok. Tak citlivo poňať podobnú tému sa nepodarilo asi nikomu. Pri tejto skladbe si začneš uvedomovať, za čo všetko by si mal byť vďačný.

 

3. Tublatanka – Matka

Najdôležitejšou ženou tvojho života je tvoja matka. Okrem toho, že ti v bolestiach dala život a starala sa o teba celý čas, dokáže veľa odpustiť, aj keď jej možno nechtiac ublížiš. Byť matkou, to nie je iba „titul“, ale celoživotná cesta. Pri pomyslení na to, že by si jej ublížil, sa ti jednoducho nekontrolovateľne hrnú slzy do očí.

 

2. Pavol Habera – Boli sme raz milovaní

Pomaly prichádza finále a my sme nemohli vynechať Paľa Haberu a jeho skladbu Boli sme raz milovaní. V očiach Slovákov sa neodmysliteľne spája s obrovskou tragédiou, pri ktorej zomrel náš veľký hokejový reprezentant – Paľo Demitra. Keď odznela táto pieseň na jeho pohrebe, plakal celý národ. Ktorá pieseň vyvolala viac smútku?

 

1. Ján Nedvěd – Podvod

Tesnou výhrou v našom rebríčku sa môže pýšiť Podvod od Honzu Nedvěda. Poznáš skladbu, ktorá by realistickejšie opísala bolesť zo straty a sklamania? K tomuto textu, hudbe a silnému prevedeniu nie sú potrebné žiadné slová. Preto budeme taktní a necháme ťa v pokoji dosýta vyplakať.

 

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen