Zaujímavosti

Špinavé praktiky obchodníkov v Nigérii: Pokúsili sa predávať plastovú ryžu


videní: 5.6K

Nigérijski colníci zabavili 102 vriec s falošnou ryžou, ktorá podľa všetkého obsahovala plastové pelety. Tie sa nepoctiví podnikatelia snažili priviesť do Nigérie a predávať ich počas obdobia Vianoc. Každým mesiacom rastie inflácia už po dobu dlhšiu ako jeden rok. Vrece ryže v západoafrickej krajine je tak v súčasnosti dvojnásobne drahšie ako pred rokom v decembri. Je smutné, že niektorí podnikatelia sa snažia ovplyvňovať trh a zákazníkov tým, že na predaj ponúkajú nevyhovujúci a potencionálne nebezpečný tovar.

 

 

Autor: SOSEONHONG / pixabay.com

Autor: SOSEONHONG / pixabay.com

Riaditeľ colnice, Haruna Mamudu, povedal, že policajti zabavili celkom 2,81 tony toho, čo bolo označené ako „Best Tomato Rice“. Úradníci ostali znepokojení konzistenciou ryže po jej prevarení a tak ju poslali do laboratória na dôkladnú analýzu.

The Guardian cituje Mamudu, ako hovorí: „Urobili sme predbežnú analýzu plastovej ryže. Po prevarení bola taká lepkavá, že iba Boh vie, čo by sa stalo, ak by ju zjedli ľudia.“ Aj keď zatiaľ nie je známe, odkiaľ falošná plastová ryža prišla, niektorí začínajú ukazovať prstom na Čínu, kde boli nedávno nájdené podobné nebezpečné produkty.

Zdroj: iflscience
Foto: pixabay

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov