Video

Pozri si tieto farebné zábery z roku 1900, ktoré boli natočené v Mníchove a Berlíne


videní: 8.4K

Sme zvyknutí na pozeranie starých zachovalých videí, ktoré sú viac menej roztrasené, nezreteľné, poškriabané a čierno-biele. Podobá sa nám to na staré zachovalé nemé filmy. Scény v nasledujúcom videu sú prevažne natočené v Nemecku, hlavne v Berlíne, ale nájdu sa aj zábery, ktoré boli nasnímané v Mníchove, v prvých rokoch 20. storočia. Neexistuje žiaden oficiálny popis, ktorý by upresnil kedy presne boli tieto zábery natočené. Iba podľa obsahu v nich vieme určiť, že zábery sú samozrejme z cisárskeho Nemecka a pár neskorších záberov zahŕňa aj nemeckých vojakov, ktorí pochodujú do vojny. Z tohto vieme usúdiť, že zábery boli s veľkou pravdepodobnosťou natočené už v roku 1900.

 

 

Je celkom úžasné vidieť takéto staré videá v pôvodných reálnych farbách. Samozrejme, niektoré videá sú pomocou rôznych softwaroch upravované a kolorizované, ale ostal by si prekvapený, koľko pravých a skutočných, starých záberov bolo natočených už v tej dobe na farebné video. Práve vďaka youtube, môžeme na tieto videa pozerať z pohodlia domova. Inak by boli uložené niekde hlboko v archíve.

Zdroj: seanmunger
Titulná foto: youtube

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen